magická nočná jazda lanovkou a

ľadové kráľovstvo na Hrebienku

" Jedinečné zážitky vo Vysokých Tatrách "

Vedeli ste, že na Slovensku máme najmenšie veľhory na svete? Ich krásy a zaujímavosti lákajú každoročne takmer 2 milióny domácich a zahraničných turistov a ani my si ich nenecháme ujsť v tom, pre nich najtypickejšom, zimnom období! Magickú nočnú jazdu lanovkou s nezabudnuteľnými výhľadmi, ľadové kráľovstvo na Hrebienku, zaujímavú expozíciu mapujúcu históriu zimných športov aj relax v bazéne – to všetko vám ponúkame ak sa rozhodnete stráviť víkend v lone krásnej prírody Vysokých Tatier.

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Po rannom odchode z Bratislavy nás čaká cesta do jednej z najväčších tatranských osád s výhľadom na druhý najvyšší vrch Tatier Lomnický štít. Po príchode navštívime expozíciu Ski múzea, ktorá zachytáva históriu vzniku a vývoja zimných športov od počiatku tatranských osád do roku 1945. Exponáty a dobové fotografie obohatené o zaujímavý výklad nám priblížia začiatky lyžovania, korčuľovania, sánkovania, či jazdy na boboch v našich veľhorách. Medzi najväčšie lákadlá múzea patria vyše 3m lyže z roku 1885, staré pretekárske boby, dielňa na výrobu drevených lyží, palíc, či kožených topánok. V tomto múzeu sa skrátka vrátite v čase a zažijete neopakovateľnú atmosféru Vysokých Tatier z konca 19. a zač. 20. stor. Po prehliadke ubytovanie blízko centra Lomnice. Popoludní je na programe 2 hodinový relax v hotelovom Aqua centre. V bazénovej časti môžete využiť rekreačný bazén s protiprúdom, vzduchový gejzír, zrýchľovací kanál, tobogan, masážne trysky na nohy, chrbticu, či perličkový kúpeľ, v saunovej časti zas suchú, parnú, či bylinkovú biosaunu, alebo si len tak oddýchnuť vo vírivke. Vychutnávať si pohľad na zasneženú krajinu z príjemnej teplej vody je naozaj na nezaplatenie. Večera individuálne v centre mestečka alebo fakultatívne v hoteli. Po večeri nás už čaká jedinečné podujatie s názvom „75 Tajomstiev lanovky“, pripomínajúce výročie prvej jazdy kabínkovej lanovky zo Skalnatého plesa na najvyššie položenú stanicu Lomnický štít. Pred 75. rokmi sa začala písať história vysokotatranskej kabínovej lanovej dráhy, ktorá sa v tom období pýšila niekoľkými svetovými prvenstvami. Na Skalnatom plese, kam sa dopravíme nočnou jazdou s krásnymi výhľadmi na hviezdnu oblohu, večerné Tatry a Tatranskú kotlinu, sa môžete tešiť na výstavu fotografií z čias výstavby lanovky, prác architekta Dušana Jurkoviča, či prehliadku pôvodnej starej strojovne so sprievodcom. Históriu lanovky nám predstaví premietanie úryvku dokumentárneho filmu Príbeh jednej lanovky a zážitok umocní aj výhľad na okolité masívy a nočnú panorámu z vyhliadkovej veže. Tento unikátny zážitok pod hviezdami v nadmorskej výške 1751m máte šancu zažiť len ojedinele, preto ho nepremeškajte!

2. deň

Po raňajkách navštívime ďalší z atraktívnych cieľov Tatier. Z najstaršej tatranskej osady Starého Smokovca sa na Hrebienok vyvezieme jedinou pozemnou lanovou dráhou na Slovensku. Už po piaty krát tu túto sezónu vyrástol Tatranský ľadový dóm, ktorého tohtoročnou témou je pocta rodine a interiér je inšpirovaný prvkami masívnej katalánskej katedrály Segrada Familia. Dóm bol postavený slovenskými, českými a španielskymi sochármi za necelé 3 týždne z neuveriteľných 190ton ľadu. Udržať sochy v dobrom stave pomáha špeciálne chladenie, ktoré v kupole udržiava stabilnú teplotu -10°C. Už druhý rok sú tu novinkou vzácne sklenené vitráže (vsadené do sôch) spracované špeciálnou technikou v kombinácií s drahými kovmi a sklárskymi pigmentmi, symbolizujúce sakrálne motívy, motívy Tatier a 4 ročné obdobia. Precízna práca a detaily tejto majestátnej stavby, ktorá nemá na Slovensku obdobu, očaria rozhodne každého. Našou poslednou zastávkou bude vstupná brána do našich veľhôr – mesto Poprad. Po príchode si pozrieme Spišskú Sobotu, historicky najvýznamnejšiu časť mesta, do roku 1946 samostatnú obec, niekdajšie centrum cechov, obchodu aj kultúrneho života. Jadro si zachovalo jedinečný ráz stredovekého mestečka s meštianskymi domami. Najvýznamnejšou a najstaršou stavbou na námestí je pôvodne neskororománsky kostol sv. Juraja z polovice 12. storočia. Od prelomu 15. a 16. storočia zdobí kostol päť gotických oltárov. Hlavný Oltár sv. Juraja z roku 1516 je dielom Majstra Pavla z Levoče. Po krátkej prehliadke presu do centra Popradu, kde si pozrieme dominantu hlavného námestia, kostol sv. Egídia so vzácnym barokovým organom a renesančnou vežou. Po individuálnom voľne na obed bude ešte možnosť absolvovať prehliadku nového popradského minipivovaru, ktorý vyrába „ozajstné pivo“ moderným nefiltrovaným a nepasterizovaným spôsobom. Pivovar nepoužíva žiadne konzervačné látky a ani pivo neriedi vodou ako veľké pivovary. Na konci prehliadky samozrejme takéto živé pivo plné vitamínov ochutnáme (priamo z tanku). Popoludní cesta späť do Bratislavy, príchod vo večerných hodinách. Tak čo, máte na tento víkend lepší zimný program?


 

Rezervácia

  

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    17. 3. – 18. 3. 2018

Cena

    99€

Cena zahŕňa
 • - autobusovú dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - sprievodca počas celej doby zájazdu
  - poistenie proti insolventnosti
  - 1x ubytovanie v 3*hoteli s raňajkami v Tatranskej Lomnici
  - miestny sprievodca v Ski múzeu
  - 2h vstup do Aqua Relax vodného a saunového sveta v hoteli (v hodnote 9,10€)
Cena nezahŕňa
 • - miestny poplatok (povinné, hradí klient v hoteli) - 1€, príplatok za jednolôžkovú izbu - 14€
  - príplatok za večeru (fakultatívne) - 10€
  - prehliadka Ski múzea - dospelý 3€, senior - 2€, dieťa do 15.r. - 1,50€
  - zážitkový večer na Skalnatom plese - 21€
  - spiatočný lístok na pozemnú lanovku St. Smokovec - Hrebienok - dospelý 9€, senior - 8€, dieťa 6-11r. -6€, prehliadka minipivovaru s ochutnávkou (fakultatívne) - 6€

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK