Po stopách pražských pasáží,

veľkonočné trhy

"Jozef Lada a unikátna výstava"

Praha - jedno z najkrajších svetových miest ležiace v samom srdci Európy, pokladnica nespočetných historických a kultúrnych pamiatok sa dá navštíviť aj niekoľkokrát a stále vidieť niečo nové. Tento raz sa v rámci prehliadky vydáme po stopách typických pražských pasáží a priechodov v srdci mesta, ktoré patria k jeho nenahraditeľnému koloritu. Navštívime tiež unikátnu výstavu pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky v nádherných priestoroch cisárskej koniarne a výnimočný kultúrny zážitok ponúkne aj najväčšia prehliadka tvorby Jozefa Ladu za posledných 10 rokov vo významnej budove pražskej modernej architektúry. S prichádzajúcim najvýznamnejším kresťanským sviatkom zaplavia námestia Veľkonočné trhy – najväčšie v Čechách, kde nebude núdza o zábavu, či dobré jedlo. Pozývame vás na rozmanitý skorý jarný víkend do obľúbenej stovežatej metropoly našich západných susedov.

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod z Bratislavy ráno s povinnými prestávkami, príchod do Prahy v obedňajších hodinách. Naše kroky povedú do areálu hradu, konkrétne do priestorov cisárskej koniarne, ktorú dal v roku 1583 postaviť vášnivý milovník a chovateľ koní, cisár Rudolf II. Tu navštívime výstavu, ktorá sa koná pri výnimočnej príležitosti 100. výročia založenia ČSR. Nesie názov „Labyrintom dejín českých zemí“ a formou originálnych archiválií a ďalších unikátnych predmetov predstaví zlomové okamihy českého štátu od 10. stor. do súčasnosti. K videniu budú pohrebné insígnie Přemysla Otakara II, originál Zlatej buly sicílskej, či obdobne hodnotné exponáty vrátane washingtonskej deklarácie a ďalších dokumentov českých panovníkov a významných osobností, ktoré sa bytostne dotýkajú aj nášho národa. Po prehliadke sa pôjdeme ubytovať a popoludní bude nasledovať individuálne voľno v meste, kde bude už prebiehať Veľká noc pod šírim nebom – t.j. obľúbené pražské veľkonočné trhy. Viaceré námestia zavoňajú jarou a desiatky stánkov ponúknu veľkonočný sortiment, dekorácie, či darčeky ako maľované vajíčka, alebo výrobky z prútia. Chýbať nebudú ani ukážky remesiel, staročeské občerstvenie, hudobný či zábavný program. Individuálny návrat do hotela v blízkosti centra.

2. deň

po raňajkách absolvujeme tematickú 2hodinovú prehliadku po najznámejších pasážach Václavského námestia. Slovo pasáž sa v ČR prvýkrát objavuje vo fejtóne J. Nerudu z r. 1860 po jeho príchode z Paríža. Prvé pasáže sa v Prahe začali objavovať v súvislosti s prestavbou „Václaváku“, miesto obvyklých dvorov a vďaka svojej hustote a množstvu sa stali unikátnym fenoménom. V minulosti sa v prípade nepriaznivého počasia dalo prejsť suchou nohou takmer celé námestie. Dnes tomu už bohužiaľ tak nie je, no stále tu nájdeme mnohé priechody a pasáže ústiace do krivolakých ulíc, malých obchodíkov a pitoreskných schovaných kaviarničiek. O histórií i súčasnosti pasáží nám porozpráva skúsený miestny sprievodca pri prechádzke. Prepletieme sa nimi od hornej časti námestia, cez Františkánsku záhradu, až na Národnú triedu. Neminieme secesné srdce mesta, zrejme najväčší a najzaujímavejší systém pasáží v Lucerne, „U Stýblů“, Světozor a mnoho ďalších krásnych miest skrytých v útrobách historických budov a palácov. V čase obeda individuálne voľno (možnosť opäť navštíviť aj veľkonočné trhy). Ako poobedňajší program vám ponúkame návštevu krátkodobej výstavy v neprehliadnuteľnej budove Tancujúceho domu nesúcu názov Sedmičky Jozefa Ladu, pri príležitosti 130. výročia narodenia a 60. výročia úmrtia tohto velikána českého výtvarného umenia. Galéria návštevníkom predstaví všestranný prierez jeho životným dielom na štyroch poschodiach. Expozícia predstaví jeho najznámejšie obrazy, ilustrácie kníh a časopisov z medzivojnovej doby, menej známe diela z rannej etapy pred 1. sv. vojnou aj doteraz nikdy nezverejnené kresby. Individuálne voľno na výstave, v poobedňajších hodinách odchod z Prahy, príchod do Bratislavy večer.


 

Rezervácia

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    24. – 25. marec 2018

Cena

    89€

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami
  - skúsený sprievodca zájazdu
  - poistenie proti insolventnosti
  - tematická prehliadka pasáží Prahy s miestnou sprievodkyňou
Cena nezahŕňa
 • - komplexné cestovné poistenie Union - 4€/pobyt
  - príplatok za jednolôžkovú izbu - 15€
  - vstup na výstavu v Cisárskej koniarni – dospelý 100Kč, senior 50Kč
  - vstup na výstavu Jozefa Ladu – dospelý 190Kč, senior 110Kč

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK