Pre milovníkov benátskych palácov,

historických miest a talianskeho vidieka

"unikátna výstava - Vincent Van Gogh "

Benátsko je kraj neuveriteľných kontrastov – charakterizuje ho úchvatná krása Dolomít, jazera Garda (najväčšieho talianskeho jazera), či okázalá architektúra starobylých miest a mestečiek ako Treviso, Vicenza alebo Conegliano. Tento severotalianský raj turistov patril odjakživa k najbohatším krajom Talianska. Počas 4 dňového zájazdu vás chceme presvedčiť, že Benátky nie sú jediným zaujímavým miestom v tejto oblasti. Neopakovateľné vily a paláce, hlavne diela architekta Palladia, ktorými významne ovplyvnil svetskú a sakrálnu európsku architektúru, sa pýšia zápisom v Unesco a patria medzi najnavštevovanejšie v regióne. Spoznajme teda tieto symboly idylického a pohodlného života benátskej šľachty, históriou dýchajúce mestečká čarokrásne záhrady a vily regiónu, kde nájdeme nespočetné dôkazy pôsobivých dejín a kultúrneho bohatstva. Čerešničkou na torte bude pre milovníkov umenia návšteva veľkej monografickej výstavy jedného z najznámejších osobností svetového výtvarného umenia holandského majstra Vincenta Van Gogha, Navštívte s nami najväčšiu výstavu tohto maliara v Taliansku a zoznámte sa so skrytými pokladmi Benátska!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

odchod do Talianska z Bratislavy v ranných hodinách, cesta s povinnými prestávkami až do centra regiónu Friuli. Po príchode voľno na občerstvenie, alebo neskorší obed, po ktorom nás čaká prechádzka po srdci regiónu – Udine. Pri prechádzke romantickými uličkami centra tu na vás dýcha kúzlo starého Talianska. Pre obdivovateľov umenia stoja za pozornosť slávne fresky od Giambattista Tiepola zachované v sálach Paláca patriarchov a v Dóme. Súčasťou centra je samozrejme množstvo kostolov, ale aj nádherné renesančné paláce, zachované stredoveké brány do mesta, antické oblúky, stĺpy a ďalšie artefakty patriace ku koloritu architektúry talianskych miest. Na námestiach nájdeme mnoho pamiatok v štýle tzv. benátskej architektúry. Čerešňou na torte je prekrásny výhľad z udinského hradu, pri ktorom sa vám otvorí panoráma celého kraja Friuli. Príchod do hotela v srdci Benátska pred večerou.

2. deň

nám skryté poklady kraja predstaví naša miestna sprievodkyňa. Deň začneme poznávaním romantického Trevisa. Malebné mesto, obohnané zachovalými múrmi, ktoré je dnes sídlom známej značky Benetton je neprávom obchádzané. Príťažlivé domy so zaujímavými balkónmi pretkáva množstvo kanálov lemovaných stromami, fasády domov sú zdobené krásnymi freskami a dôležitým centrom mesta je hlavné námestie Piazza dei Signori obklopené renesančnými vežami a impozantnými palácmi. Za zachovalé mestské hradby zo 16.storočia vďačia Benátčanom. Dóm sv. Petra sa pýši 7 kupolami a vo svojom interiéri skrýva obraz od Tiziana - Zvestovanie Panny Márie, ako aj viacero cenných fresiek. Okrem nádherných palácov rodiny Rinaldi, je veľkým lákadlom aj kamenný most Ponte Pria ležiaci na sútoku 2 kanálov, ale aj románsko-gotický kostol sv. Františka so zaujímavými hrobkami. Po prehliadke individuálne voľno v meste. Byť v Benátsku a neochutnať jemné perlivé Prosecco je prakticky nemožné. Toto talianske víno akoby bolo synonymom radosti, mladosti, sviežej chute a slnka... V poobedňajších hodinách sa staneme aj my hosťami v jednej z historických vínnych pivníc na vínnej ceste Prosecco. Popri tom budeme obdivovať aj nádhernú vilu, klenot Palladiovej benátskej architektúry. Na záver návštevy si pripijeme pohárom originálneho šumivého Prosecca. Večera v hoteli.

3. deň

nás dopoludnia čaká Vicenza, ktorá je známa predovšetkým ako mesto Andrea Palladia, renesančného architekta, najvplyvnejšieho vo svojej dobe. V meste postavil množstvo palácov či víl a dodal mu punc jedného z architektonicky najuhladenejších a najelegantnejších miest v Taliansku. Vďaka 23 palácom v meste a 16 vilám v okolí je mesto zapísané na zozname Unesco. V rámci prechádzky mesta nemôžeme vynechať Teatro Olimpico, jedno z najstarších dodnes stojacich divadiel v Európe s nádherným interiérom, posledné Palladiove dielo, či renesančnú vilu La Rotonda inšpirovanú architektúrou starého Ríma, ktorá je jedným z najcitovanejších diel v dejinách architektúry. Najväčšiu pozornosť však venujeme bazilike Palladiana – najvýznamnejšia mestská Palladiova stavba, ktorej prvé poschodie slúži na výstavné účely. Tento nádherný palác hostí aktuálne výstavu pod názvom „Vincent Van Gogh – od pšeničného poľa k nebu“, na ktorej nájdeme viac než 120 diel ( 40 obrazov a 85 kresieb) tohto expresionistu, či postimpresionistu, v každom prípade výtvarníka svetového formátu... Po prehliadke výstavy individuálne voľno v meste, možnosť obeda. Ďalšou zastávkou bude pokľudné mestečko ležiace na úpätí hory Monte Grappa, ktorá dala mestu meno. Jeho symbolom je drevený most Ponte Vecchio, postavený podľa plánov slávneho architekta Palladia z r. 1569. Okrem námestia so stredovekými domami a keramickými dielničkami sa v meste nachádza aj niekoľko destilérok krištáľovo priezračnej vínovice – grapy, ktorú si po prechádzke náležite vychutnáme... Individuálne voľno na prechádzku a fotky mosta, návrat do hotela v podvečerných hodinách. Večera v hoteli.

4. deň

po raňajkách sa ešte s Benátskom nelúčime. Čaká nás príjemná bodka na záver, v podobe typického vidieckeho mestečka nabitého históriou. Conegliano je mestečko na úpätí Álp, ktorému dominuje Castello (hrad), od ktorého sa postupne rozbiehajú dolu kopcom úzke malebné uličky s bohatou minulosťou. Mesto má príjemné (turistami neobjavené) historické centrum s hodnotnými freskami na stenách palácov a kolonád. Najväčšia freska je umiestnená priamo na verande katedrály a predstavuje zaujímavú sériu obrazov od stvorenia sveta až po posledný súd. Vnútorná výzdoba katedrály skrýva takisto cenné obrazy a interiér sály porazených s ďalším cyklom neoceniteľných fresiek vám určite vyrazí dych. Kostolíky, námestia, históriou tu dýcha každý dom v centre, to všetko zažijete počas prechádzky. Na záver si doprajeme voľno na posledný pohár prosecca v uličkách lemovaných renesančnými domami, alebo na malom námestí pred budovou Akadémie. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.


 

 

Rezervácia

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    5. 4. – 8. 4. 2018 ( 4 dni / 3 noci )

Cena

    349€

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - 3x ubytovanie v 4* hoteli (vila v benátskom štýle) s 3 chodovou večerou a šalátovým bufetom
  - prehliadka Trevisa s miestnym sprievodcom + vínna cesta Prosecco
  - návšteva historickej benátskej vily + vínnej pivnice Prosecco s pohárom tohto šumivého vína

  - poistenie proti insolventnosti
  - sprievodca zájazdu
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu 64€ za 3 noci, miestnu daň
  - vstup na výstavu Van Gogha s rezerváciou vstupu – dospelý 16€, seniori nad 65r. - 13€
  - návšteva múzea a ochutnávka grapy v Bassano del Grappa – cca 5€

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK