Van Gogh, Cézanne, Matisse, Hodler


"nová výstava v Albertine a veľkonočné trhy vo Viedni"

 Viedeň – krásavica na Dunaji, ktorú môžete navštíviť aj niekoľko krát ročne a vždy tu objavíte niečo zaujímavé a nové. Tento krát sa tu vydáme za vzácnymi zbierkami na výstavu do Albertiny a gastronomickými a inými pôžitkami, ktoré si vychutnáme na veľkonočnom trhu pod kulisami majestátneho Schönbrunnu, či na niektorom v centre mesta.

RÁMCOVÝ PROGRAM:

Odchod z Bratislavy o 9:00. Deň začneme prehliadkou v jednej z najkrajších galérií umenia v Európe – v obľúbenej Albertine, kde sa vždy konajú zaujímavé a významné výstavy. Tohoročná jarná bude venovaná jednej z najdôležitejších súkromných zbierok francúzskej moderny. Zbierka Hahnloser bola vytvorená v rokoch 1905 až 1936 vďaka úzkej priateľskej výmene medzi zberateľskými pármi Arthurom a Hedy Hahnloser-Bühlerom a ich umeleckými priateľmi, vrátane Ferdinanda Hodlera, či Henri Matissa. Neskôr sa stali súčasťou zbierky aj ich predchodcovia Cézanne, Renoir, Toulouse-Lautrec, Van Gogh a ďalší. Výstava v ALBERTINE predstaví približne 120 diel tejto jedinečnej zbierky moderného umenia aj vďaka zapožičaným dielam z umeleckého múzea v Berne a Winterthure. Naša skupinová vstupenka zahŕňa aj prednostný vstup bez čakania v rade. Paralelne s touto výstavou prebieha v galérii aj výstava grafiky s názvom od Dürera po Bruegela, ktorá dokumentuje vývoj grafiky od jej počiatkov v Dürerovom období až po éru Bruegela, keď touto technikou pracovalo už mnoho známych umelcov. Po návšteve galérie individuálne voľno na obed, či jarnú prechádzku po centre rakúskej metropoly. V prípade, ak sa pridáte k nášmu sprievodcovi dostanete sa k zaujímavému Staroviedenskému trhu, ktorý je známy tým, že sa tu každoročne nahromadí okolo 40 000 maľovaných veľkonočných vajíčok, čo mu zabezpečí titul „trh s najväčšou kopou vajíčok v Európe“...Z gastronomických špecialít upozorňujeme na veľkonočnú jahňacinku, ktorú tu robia skutočne delikátne, ale nechýbajú samozrejme ani remeselné výrobky a veľkonočné dekorácie. Po dostatočnom voľne sa presunieme k Schönbrunnu, kde pod kulisami nádherného zámku každoročne ožíva veľkonočný trh, ktorý predstaví takmer 70 domácich či zahraničných vystavovateľov. V ponuke sú rôzne druhy veľkonočnej dekorácie, umelecko-remeselné produkty, živé rastliny a taktiež kulinárske špeciality. Nájdeme tu však aj najrôznejšie ručne maľované veľkonočné vajíčka – od prepeličích po pštrosie. Po príchode individuálne voľno na trhoch, Pre tých, čo už majú veľkonočných dekorácií dosť možnosť prechádzky v nádhernom zámockom parku (ktorý sa podľa nás dá navštíviť aj niekoľko krát ročne....) Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

 

 

Rezervácia

 

  

 

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    5. 4. 2020

Cena

    23 €

Cena zahŕňa
  • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
    - sprievodca zájazdu
    - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
  • - skupinový vstup do Albertiny pre dospelých, ako aj seniori nad 65 rokov– 12,90 € deti a mládež do 19r. – gratis (vstup rezervovaný vopred ,bez čakania v rade, možnosť vystúpiť až priamo pred múzeom!)
    - komplexné cestovné poistenie UNION –2€


ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK