kúpeľný relax v Dudinciach

a neobjavené kúty Hontu

"románsky kostol, vodný mlyn, skalné obydlia..."

Nakoľko toto leto jednoznačne vedú „slovenské zájazdy“ ponúkame vám zaujímavú prázdninovú trojdňovku, počas ktorej zažijete vyváženú mieru kultúrnych a poznávacích zážitkov, ľudového umenia, a blahodarného relaxu. Regionálny gastrozážitok bude zastúpený rodinnou manufaktúrou za studena lisovaných rastlinných olejov najvyššej kvality, ktoré samozrejme aj ochutnáme... Ubytovanie sme pre vás vybrali v najmladšom kúpeľnom meste v Dudinciach. Minerálne pramene boli kedysi súčasťou feudálnych zemepánov a tak napr. Dudince, boli obľúbeným miestom uhorského kráľa Mateja. Vyznačujú sa unikátnou liečivou vodou, jedinečnou na Slovensku aj v zahraničí, podobné zloženie nájdeme v Európe len vo Francúzsku vo Vichy. Popri liečebnom význame, nadobúdajú kúpele čoraz väčší charakter rekreačného a relaxačného strediska. Koniec koncov, posúďte sami, ako sa im to dari...

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

bude po odchode z Bratislavy prvou väčšou zastávkou zveropark s podtitulom losia farma, ktorý je bezpochyby ideálnym miestom pre všetkých milovníkov prírody a zvierat. Na ploche približne 21 ha žije viac ako 30 druhov zvierat. Hlavnou dominantou sú losy, no svoj domov tu našli i zvieratá, ktoré voľne žijú v našich lesoch, i tie ktoré tam už nenájdeme, alebo žijú v cudzine. Zveropark ponúka 3 okruhy v rozprávkovej prírode a my vám dožičíme čas užiť si pokojne aj všetky. Príroda ako z rozprávky, pôvabné zvieratká, zurčiaci vodopád, jazero plné rýb... V areáli sa nachádza aj bufet s nápojmi, či rýchlym občerstvením. Príchod do hotela v kúpeľoch v skorých poobedňajších hodinách, ubytovanie, možnosť využitia hotelového bazéna, či kúpeľného kúpaliska. Pred večerou prvá prechádzka po meste so sprievodcom. Večera v hoteli.

2. deň

je doobedie venované aktivitám v kúpeľoch. Zaplávajme si v teplom bazéne alebo zrelaxujme v sedacom bazéniku či na ležadlách, alebo na terase. Vyskúšať môžeme aj saunu, či masáž, alebo sa len jednoducho prejdime kúpeľnou promenádou. Pre tých, ktorí sa už poobede budú nudiť ponúkame zaujímavý okruh. Hneď na úvod neskutočná lahôdka pre milovníkov sakrálnej architektúry. Románsky kostol v Kalinčiakove je považovaný za jeden z tých najkrajších na Slovensku. Starobylý kostolík pochádza z polovice 12. storočia a púta pozornosť nielen turistov, ale i pamiatkarov. Po prehliadke presun do neďalekých Brhloviec kde nájdeme do tufov a do skál vytesané jedinečné obytné a hospodárske priestory, doslova skalné obydlia. Ich pôvod sa vraj datuje do čias tureckých nájazdov v 16.a 17.storočí, kedy vznikli ako ochrana domáceho obyvateľstva. Niektoré z nich sú doteraz obývané, všetky sú však súčasťou prírodnej rezervácie ľudovej architektúry. Spoločná prehliadka so sprievodcom. Pred príchodom do hotela nás čaká ešte jedna zastávka v rodinnej lisovni rastlinných olejov, kde nám okrem výroby a histórie manufaktúry ponúknu na ochutnanie aj 6 druhov olejov a 3 druhy horčice (ktorých výroba je špecialita pána domu) Repkové oleje nájdeme s rôznymi príchuťami ako napr. chilli a z tých zdraviu prospešných spomeňme makový, ľanový, konopný, či olej z vlašských orechov. Príchod do hotela pred večerou.

3. deň

sa po raňajkách ešte raz prejdeme po promenáde, nakúpime oblátky, aby sme niečo doniesli aj tým, čo zostali doma a vydáme sa na spoznávanie okolia. Mlynská usadlosť bývalého mlynára Pavla Turčana v Bohuniciach patrí dnes už k Tekovskému múzeu. Ide o typ vodného mlyna na vrchný pohon, ktorý sa skladá z obytnej a technickej časti. Počuli ste už o Pukanci? Toto banské mestečko nás hneď po príchode do centra víta historickou atmosférou. Rímskokatolícky kostol sv. Mikuláša je najvýznamnejšia historická stavba Pukanca a jeho gotické oltáre sú pamiatkou číslo jedna celého regiónu. Prehliadka s miestnym sprievodcom. Tradícia ľudovej hrnčiarskej výroby sa u nás dodnes udržala len na niektorých miestach. V rodinnej tradícii hrnčiarskej dielne pokračuje pukanský majster Ján Frank, ktorý tu okrem dielne vybudoval aj hrnčiarske múzeum, kde prezentuje prepojenie histórie so súčasnosťou. Individuálne voľno na obed nás zastihne na niektorej z kolíb, či kúrií po ceste do Topoľčianok. Topoľčiansky zámok bude totiž posledným bodom nášho programu. Dnešný zámok vystriedal viacerých majiteľov, v 17. stor. to bol gróf Ladislav Rákoczi s manželkou Alžbetou, od polovice 18. stor. prechádza do vlastníctva rodu Keglevichovcov, ktorí dali prestavať pôvodné krídlo na klasicistické, čo sa považuje za najčistejší prejav klasicizmu na Slovensku. Do roku 1918 ho vlastnili Habsburgovci a v 20. rokoch minulého stor. sa stal letným prezidentským sídlom. V zámku si dnes môžeme pozrieť pôvodné interiéry tak, ako ich tu zanechali poslední majitelia – arcivojvoda Jozef August Habsburg a manželkou Augustou, vnučkou cisára Františka Jozefa I. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.

 

Rezervácia

 

  

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    19.8. - 21.8. 2020

Cena

    155 €

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - sprievodca zájazdu, poistenie proti insolventnosti
  - 2 x ubytovanie v 3*hoteli v Dudinciach s raňajkami a večerou
  - neobmedzený vstup do hotelového bazéna v prevádzkovom čase 9:30 – 21:00
  ako aj do sedacieho bazéna s teplotou vody 36°C
Príplatky/vstupy:
 • - fakultatívne vstupy – zveropark, kostoly, mlyn, ochutnávka oleja, kaštieľ Topoľčianky (bude upresnené v pokynoch) – cca 21€ dospelý, cca 16€ dôchodca
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 2€/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ S MINIMÁLNYM POČTOM 15 ÚČASTNÍKOV PRI LETECKOM, ALEBO 30 ÚČASTNÍKOV PRI AUTOBUSOVOM ZÁJAZDE

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK