Tajomný Vyšehrad, staromestská radnica

a muzikál v Divadle Broadway

 

Praha - jedno z najkrajších svetových miest ležiace v samom srdci Európy, pokladnica nespočetných historických a kultúrnych pamiatok sa dá navštíviť aj niekoľkokrát a stále vidieť niečo nové. Tento raz sa v rámci prehliadky vydáme po stopách legendami opradeného Vyšehradu a spoznáme tak ďalšiu časť tohto čarovného mesta. Určite ste sa už mnohí z vás prechádzali pod slávnym pražským orlojom, veď staromestská radnica patrí medzi najfotografovanejšie dominanty mesta...ale viete, čo sa skrýva v jej útrobách a ako vyzerá pohľad na Staromestské námestie z jej veže? O večerný program sa postará muzikálové predstavenie v divadle Broadway s hitmi Heleny Vondráčkovej! Pozývame vás na rozmanitý prvý jarný víkend do obľúbenej stovežatej metropoly našich západných susedov.
.

        RÁMCOVÝ PROGRAM:

   1. deň

Odchod z Bratislavy ráno, cesta s povinnými prestávkami, príchod do Prahy v obedňajších hodinách. Po príchode krátka prechádzka centrom a individuálne voľno na obed. Popoludní je na programe prehliadka jednej z najvýznamnejších pamiatok a symbolov celej Prahy – čaká nás interiér radnice s orlojom na Staromestskom námestí. Jej história sa píše od 14. stor., odvtedy prešla vývojom všetkých slohových období a slúžila mnohým účelom. Sprievodca nás zavedie do románsko-gotického podzemia, ktoré nám dáva možnosť nahliadnuť do doby počiatku Starého Mesta pražského, kedy bola jeho úroveň o niekoľko metrov nižšie. Sú tu k videniu najstaršie základy veže, studne, cisterny aj bývalé väzenie. Ďalej uvidíme kaplnku s apoštolmi a historické sály radnice s cennými maľbami, z čoho najcennejšou je Radná sieň, ktorá bola centrom významných dianí. Prehliadku zakončíme výhľadom z veže. Popoludní ubytovanie v hoteli neďaleko centra odkiaľ sa už podvečer vydáme na náš večerný program., Divadlo Broadway nám predstaví svoju muzikálovú komédiu s prekvapivou detektívnou zápletkou a ešte prekvapivejším rozuzlením s názvom „Kvítek Madragory“, kde zaznejú hity českej stálice Heleny Vondráčkovej. Obsadené sú muzikálové esá divadla Broadway s novými posilami, v hlavnej úlohe Sagvan Tofi/ Miroslav Etzler ☺. Návrat do hotela mestskou hromadnou dopravou (cca 10min).

   2. deň

Po raňajkách sa vydáme spoznávať Vyšehrad, ktorý si aj v 21. stor. uchováva magickú a tajomnú atmosféru a svojim návštevníkom ponúka jednu z najkrajších panorám starej Európy. Z exteriérov nám miestny sprievodca okrem nádherných výhľadov predstaví vyšehradské opevnenie, legendárne „čertove kamene“ a „Libušin kúpeľ“ opradený povesťami aj významný vyšehradský cintorín, ktorému vládne monumentálna hrobka Slavín.zdroj Wikipedia Po prehliadke individuálne. možnosť prejsť sa tajomnými kazematami až do podzemnej sály, ktorá ukrýva originály sôch z Karlovho mosta. (Podľa situácie vstup do dominanty, ktorej veže sú viditeľné už zďaleka – dnes novogotickej Baziliky sv. Petra a Pavla. - v prípade, že v objekte nebude prebiehať omša). V čase obeda sa presunieme do centra, kde bude individuálne voľno na obed a túlanie sa po uličkách Starého mesta až do odchodu. V poobedňajších hodinách odchod z Prahy, príchod do Bratislavy večer.

 

Rezervácia

  

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    7.11. - 8.11. 2020

Cena

    99€

Cena zahŕňa
 • - doprava pohodlným klimatizovaným autobusom
  - sprievodca zájazdu
  - poistenie proti insolventnosti
  - prehliadka Vyšehradu s miestnou sprievodkyňou
  - ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu 17 EUR
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 4€
  - skupinová prehliadka Staromestskej radnice s vežou – 6,50€€
  - muzikál Kvítek Mandragory – 25€ (nezáujem o muzikál prosím hláste spolu s prihláškou!)
  - Vyšehradské kazematy – dospelý 2,50€, senior 1,30€, (bazilika – cca 2€ )

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK