Benátske paláce, historické mestečká

a rozprávkový taliansky vidiek

"alebo Benátsko zasa inak"

Benátsko je kraj neuveriteľných kontrastov – charakterizuje ho úchvatná krása Dolomít, Laga di Garda (najväčšieho talianskeho jazera), či okázalá architektúra starobylých miest. Tento krát sme si na mušku zobrali priamo Benátsky záliv spolu s Benátskou lagúnou v ktorej sa nachádza 118 ostrovov či ostrovčekov... okolo ktorých sa rozprestiera viac ako 100km dlhá Benátska riviéra... Ubytovaní budeme v tzv. „Malých Benátkach“ príjemnom letovisku ležiacom na začiatku Benátskej riviéry, ktorého staré centrum s najväčším rybárskym prístavom má čarovnú atmosféru. Tešte sa na Chioggiu priatelia.Neopakovateľné vily a paláce, pohodlná plavba privátnou loďou priamo z letoviska po Benátskej lagúne do Benátok ako aj na ostrov Murano a späť, či jeden z impozantných stredovekých hradov so zaujímavou legendou, alebo stredoveké mestečko, ktoré bolo domovom slávneho Petrarcu, to všetko zažijeme počas štvordennej cesty. Bez ochutnávky vynikajúcich vín a lokálnych produktov regiónu by náš zájazd nebol úplný, preto určite oceníte aj zastávku v tunajšej rodinnej vinici. Zoznámte sa so skrytými pokladmi Benátska!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

odchod do Talianska z Bratislavy v ranných hodinách, cesta s povinnými prestávkami až do romantického Trevisa. Malebné, zachovalými múrmi obohnané mesto, ktoré je dnes sídlom známej značky Benetton je neprávom obchádzané. Príťažlivé domy so zaujímavými balkónmi pretkáva množstvo kanálov lemovaných stromami, fasády zdobené freskami, či hlavné námestie obklopené renesančnými vežami a palácmi, to všetko spoznáme počas prehliadky mesta. Dóm sv. Petra sa pýši 7 kupolami vo svojom interiéri skrýva obraz od Tiziana, - Zvestovanie Panny Márie, ako aj viacero cenných fresiek. Okrem nádherných palácov rodiny Rinaldi, je veľkým lákadlom aj kamenný most Ponte Pria ležiaci na sútoku 2 kanálov, ale aj románsko-gotický kostol sv. Františka so zaujímavými hrobkami. Po prehliadke individuálne voľno v meste, príchod do hotela na pobreží mora pred večerou.

2. deň

sa po raňajkách potúlame po okolí, kde objavíme zaujímavé poklady kraja. Len hodinku cesty od mora ležia zelené kopce Euganejských vrchov, ktorých svahy pokrývajú vinohrady. Našou prvou zastávkou bude mestečko Monselice s pôvodnými gotickými hradbami a stredovekým centrom. Príjemnou prechádzkou okolo gotického paláca sa ocitneme vo vyššie položenej časti mesta, kde sa nachádza románska katedrála. Spoločná prehliadka mestečka, následne voľno na kávu. Pokračujeme do jednej z najkrajších dediniek regiónu, kde okrem iného strávil posledné roky života slávny básnik považovaný za otca humanizmu a predchodcu renesancie Francesco Petrarca. Jeho dom stojí z veľkej časti dodnes nedotknutý vrátane pôvodného nábytku a zariadenia. Uprostred dedinky sa nachádza aj jeho sarkofág. V skorých poobedňajších hodinách sa necháme zlákať do jednej z rodinných viníc regiónu kde nás čaká ochutnávka lokálnych vín s občerstvením. Občerstvení sa vydáme k poslednému cieľu dnešného výletu, ktorým je impozantný stredoveký hrad, alebo patricijský palác zo 16.stor. obklopený nádhernou záhradou so sochami a fontánami, či gigantickými magnóliami. Počas komentovanej prehliadky sa okrem obdivovania nádherných interiérov s freskami dozvieme zaujímavé legendy a príbehy členov rodiny Obizzi. Príchod do hotela vo večerných hodinách. Večera v hoteli.

3. deň

sa po raňajkách vydáme na celodenný výlet loďou po krásach benátskej lagúny. Z prístavu nachádzajúceho sa neďaleko hotela sa doplavíme okolo nádhernej lagúny priamo na námestie San Marco v Benátkach. Kráľovnú Jadranu, ako Benátky mnohí prezývajú je považované za jedno z najmalebnejších miest na svete. A nečudo – z každého rohu a spod každého mosta na vás dýcha dlhá história plná neuveriteľných príbehov o šľachtických rodoch, politických či náboženských intrigách a ohromí vás množstvo pamiatok pochádzajúcich z tých najrôznejších období dejín. Nájdeme tu okázalé kostoly, nádherné paláce z mramoru a kameňa, rozľahlé námestia, hodnotné múzeá a galérie a samozrejme známe vodné kanály, cez ktoré sa vinie 400 mostov, či mostíkov. Po príchode loďou nás čaká spoločná prehliadka v rámci ktorej uvidíme najvzácnejšie z vzácnych benátskych budov ako Bazilika sv. Marka, Dóžov palác postavený v gotickom štýle, či takmer 100m vysokú zvonicu ponúkajúcu úchvatný pohľad na mesto a lagúnu. Po spoločnej prehliadke individuálne voľno na občerstvenie, po ktorom si môžete vychutnať mesto po svojom...Poobede nezabudnite prísť načas do prístavu, odkiaľ sa spoločne preplavíme na ostrov Murano. Ostrov preslávený šikovnosťou sklárskych majstrov má príjemné námestie s kostolom z 15.stor. a oproti Benátkam pôsobí oveľa pokojnešie. Benátske, alebo správnejšie muránske sklo je známe už od stredoveku, na ostrove však nájdeme mnohé sklárne už prebudované na galérie, ateliéry, či obchody so suvenírmi. Ponuka je veľká, takže ak máte záujem o trblietajúci sa suvenír z pravého muránskeho skla ste na správnom mieste. Nemusí to byť hneď luster, stačí pekný prívesok, alebo brošňa. Potom nás už čaká takmer dvojhodinová plavba späť do hotela, takže tento deň autobus nepoužijeme. Večera v hoteli.

4. deň

nás po raňajkách čaká návšteva starého centra neďalekého ostrovného mestečka, ktoré je jedným z najdôležitejších rybárskych prístavov Jadranu – Chioggie. Jeho malebné uličky s dopravnými kanálmi pripomínajú Benátky. Zaujímavý je Dóm Santa Maria Assunta zo 14.stor. so vzácnymi obrazmi a 64 m vysokou kampanilou (zvonicou), ale nájde sa tu aj kostol Sant’ Andrea Apostolo z 18. stor. s románskou vežou Torre dell’Orologio z 9.-10. stor. s najstaršími vežovými hodinami na svete, či malebný palác Palazzo Vescovile ozdobený sochami. Po spoločnej prechádzke ešte posledná kávička pri hlavnom kanáli Canale Vena s mnohými mostmi a typickými pestrými rybárskymi člnmi - bragozzi. Potom nás už čaká cesta s prestávkami späť do Bratislavy, príchod vo večerných hodinách.


Rezervácia

  

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    2.4. – 5.4. 2021

Cena

    339€

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami a 3 chodovou večerou
  - skúsenú sprievodkyňu a poistenie proti insolventnosti
  - celodenný výlet loďou po benátskej lagúne so zastávkami v Benátkach a na ostrove Murano
  - 2.deň autobusová návšteva mestečiek a pamiatok podľa programu
  - slúchadlá Quietvox počas celej doby zájazdu
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu - 15€za noc teda 45€ za 3 noci
  - komentovaná prehliadka hradu Catajo + voľný vstup do záhrad - 10€
  - návšteva rodinného vinárstva s ochutnávkou lokálnych vín s občerstvením – cca 15€
  - fakultatívne dom básnika Petrarcu - 4€
  - komplexné cestovné poistenie Union - 10€ (2,50€/deň) - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK