Čarovná Kampánia – Amalfi, Capri, Sorrento, Pompeje...

tradičná neapolská „pizza Napoletana“

Na dokonalý opis tohto čarokrásneho miesta by sme potrebovali celú knihu, preto dovoľte aspoň pár postrehov, ktoré vás na tomto rozprávkovom mieste určite čakajú. Sorrento – najobľúbenejšie letovisko Kampánie, malebne položené medzi sadmi citrónovníkov a pomarančovníkov na lávových terasách nad morom, výlet do historických Pompejí, chaotický Neapol, či pobrežie Amalfi, to všetko sú miesta, ktoré podľa mňa raz vidieť nestačí. Za každou zákrutou prekrásne výhľady na malebné mestečká tiahnuce sa i niekoľko kilometrov navrch po neuveriteľne prudkých zrázoch vysoko nad morom. Prírodné krásy v dokonalej harmónii s pamiatkami. Capri – asi najfascinujúcejší a najznámejší ostrov z antickej doby. Ostrov, ktorý sa s nijakým iným nedá porovnať. Skalnatý raj s množstvom malých zálivov, úzkymi uličkami očaril od čias rímskeho cisára Tiberia nejedného umelca. Skutočne vyzerá tak ako na fotkách. Nevidieť ho aspoň raz za život je neodpustiteľný hriech. A preto neváhajte a vydajte sa s nami na dovolenku snov....

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod autobusom z Trnavského Mýta na letisko do Viedne podľa pokynov. Let je zabezpečený pravidelnou linkou z Viedne do Ríma. Po prílete autobusový transfer z letiska do Neapolu, kde nás čaká individuálne voľno na obed, v ktorom si rozhodne musíte nájsť čas na pravú neapolskú pizzu. Práve tu totiž v roku 1830 otvorili najstaršiu pizzériu na svete. Tradičná neapolská „pizza Napoletana“ bola dokonca nedávno zapísaná na zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva Unesco. A` propos v Unescu je zapísané aj celé historické centrum Neapolu, ktoré ukrýva okolo 500 kostolov.. Prechádzka po tých najkrajších častiach mesta so sprievodcom. V podvečerných hodinách presun do 4*hotela na pobreží v Neapolskom zálive. Po ubytovaní večera v hoteli.

2. deň

Po raňajkách podnikneme výlet na ostrov snov - Capri. Z neďalekého prístavu nás čaká plavba na ostrov. Transfer minibusom z prístavu na ostrove na najznámejšie námestie Piazetta, odkiaľ začína pešia prehliadka, končiaca návštevou krásnych Augustových záhrad. Následne presun minibusom do Anacapri druhej časti ostrova, kde nasleduje pešia prehliadka, ktorej dominuje malý klenot – vila Axhela Munteho, švédskeho lekára, spisovateľa, ale hlavne vášnivého zberateľa, ktorý na ostrove vytvoril počas života múzeum, kde nájdeme veľmi zaujímavé historické artefakty. Súčasťou vily je aj rozprávková záhrada, ponúkajúca nádherné výhľady z ostrova, takže zabudnúť si fotoaparát by bol v ten deň určite hriech. Následne individuálne voľno na ostrove, v rámci ktorého je možné vychutnať si ostrov po svojom. V prípade pekného počasia určite odporúčame plavky. V poobedňajších hodinách presun loďou naspäť na pevninu. Večera v hoteli.

3. deň

Po raňajkách podnikneme výlet do rímskeho staroveku. Vitajte v Pompejách. Hoci Pompeje pochoval výbuch blízkej sopky Vezuv v r. 79 n. l., dodnes lákajú každoročne 2,5 mil. návštevníkov z celého sveta. Síce tak trochu s trpkou príchuťou, ale človek túlajúci sa uličkami Pompejí cíti radosť, že sa môže poprechádzať po starovekom meste, navštíviť domy ozdobené farebnými freskami, záhrady, alebo sa zasnívať v prepychovej vile. Tak ako dávni obyvatelia Pompejí. Amfiteáter, kúpele, zvyšky bánk, trhu, Apolónov chrám, stĺporadie, to všetko bolo pôvodne postavené tak, ako to máme možnosť vidieť dnes. Prechádzka po starovekom rímskom meste s miestnym sprievodcom sa počíta k nezabudnuteľným zážitkom. V poobedňajších hodinách nás čaká Sorrento, ktorého poloha poskytuje ohromujúci pohľad na Neapolský záliv. Parky, vily, pomarančovníky, malebné úzke uličky mesta a centrálne námestie s krásnym kostolom, ktoré sa akoby od r.1800 ani nezmenilo...Individuálne voľno v meste. V podvečer návrat do hotela, večera.

4. deň

Dnes vás čaká podľa podľa National Geographic cesta po jednom z najkrajších pobreží sveta. Rozprávkovo strávený deň s množstvom kratších aj dlhších zastávok na občerstvenie, fotenie a kochanie sa neuveriteľnými pohľadmi. Dlhšia zastávka nás čaká v Amalfi, ktoré patrí vďaka prekrásnej polohe a príjemnej atmosfére, ale hlavne kvôli kostolu Duomo St. Andrea z 9. stor. k najvyhľadávanejším strediskám pobrežia. Väčšiu pozornosť si zaslúži aj Positano, malebné mestečko rozložené na skalnatom svahu nad morom. Domy v tvare tehly s klenutým zastrešením pripomínajú obdobie nadvlády Saracénov. V mestečkách individuálne voľno na nasatie lahodnej vône citrónov, ktorá tu na pobreží atakuje turistov v každom kúte mesta. Odporúčame si vychutnať lahodné limoncello, ktoré sa z nich vyrába a nezabudnite, pije sa podľa možnosti s ľadom, vždy dobre vychladené. Návrat do hotela vo večerných hodinách, večera.

5. deň

Na konci je zvonec a rozprávky je koniec! Tento deň nás až do skorých poobedňajších hodín čakajú potulky v mieste nášho bývania. Podľa záujmu sa ešte môžete poprechádzať pri mori, pozrieť si historické centrum so sprievodcom, alebo sa indviduálne potúlať po obchodíkov a kaviarňach mestečka. Podľa inštrukcií transfer do Ríma odkiaľ vo večerných hodinách poletíme späť do Viedne. Z Viedne bude autobusový transfer do Bratislavy. Verím, že budete plní dojmov a aklimatizácia späť do reality na seba nechá dlho čakať...

 

 

Rezervácia

 

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    29. 4. - 3. 5. 2021 – letecky

Cena

    649€ + 190€ (letiskové a palivové poplatky) = 839 EUR

Zmena ceny v závislosti od zmeny letiskových poplatkov vyhradená. Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Cena zahŕňa
 • - autobusový transfer z Bratislavy na letisko do Viedne a späť
  - dopravu pravidelnou linkou leteckej spoločnosti z Viedne do Ríma a späť vrátane letiskových poplatkov a 23kg batožiny do podpalubia
  - pohodlný klimatizovaný autobus renomovaného talianskeho dopravca na transfer z Neapolu do hotela a späť, ako aj na celodenný výlet počas 2.dňa zájazdu
  - slovenský sprievodca zájazdu počas celej doby zájazdu
  - 4 x ubytovanie v 4*hoteli na pobreží Amalfi s raňajkami a 3 chodovou večerou
  - welcome drink v hoteli
  - 1 x hudobný večer v hoteli
  - miestny sprievodca na celodenný výlet na Capri
  - minibus z prístavu Capri do centra a späť
  - 1 x spiatočná plavba loďou na ostrov Capri a späť
  - miestny autobus pre na celodenný výlet na Amalfi
  - miestna sprievodkyňa v Pompejách
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za jednolôžk. izbu – 128€/ pobyt
  - príplatok za výber štandartného miesta v lietadle - 20€
  - vila Axel Munthe + Augustove záhrady - 9€, transfer busom na Anacapri - 5€, vstup do Pompejí - 15€ - (ceny vstupov z roku 2020)
  - komplexné cestovné poistenie Union - 2,50 €/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 15 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK