Rozprávkové záhrady, čarovný svet Swarovského krištáľov

a jedinečný festival vody a svetla v Tirolsku

"večerná prehliadka festivalu!"

Mohutné štíty, divoké rokliny, krištáľovo čisté plesá a prázdninové mestečká ako stvorené na zimnú, či letnú turistiku, ležiaci v srdci Álp - takto sa dá niekoľkými slovami opísať rakúska časť Tirolska. Príjemnou zastávkou bude hlavné mesto Álp – Innsbruck, ktorého zlatá strecha na pozadí majestátnych štítov slúži ako jedinečný motív pre každú fotku, ale aj mágia krištáľov, ktorá fascinuje milióny návštevníkov z celého sveta. Krajina nachádzajúca sa už na území Talianska však v ničom nezaostáva za svojím rakúskym menovcom. Región, okolo ktorého po ceste do Talianska väčšinou prefrčíme za vidinou mora, či lyžovačky stojí určite za zastávku... Mnohotvárnosť Južného Tirolska je fascinujúca: vysoké hory, priezračné jazerá, krásne upravené stredoveké mestá, kulinárske špeciality, bohatá kultúrna ponuka a ešte oveľa, oveľa viac. Počas našej cesty spoznáme Merano, malebné kúpeľné mestečko s najkrajšími záhradami Talianska, ktoré milovala aj Sissi a vyskúšame aj lahodné tirolské víno v jednej z tirolských viníc. To všetko v kombinácii s práve prebiehajúcim festivalom vody a svetla, kde nás čaká netradičná večerná prehliadka vám určite pripraví nezabudnuteľný zážitok. Zavítajte s nami do tohto kúzelného kúta Európy, Tirolsko vás rozhodne nesklame !

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod z Bratislavy ráno, cesta s povinnými prestávkami cez Rakúsko. Okrem povinných prestávok bude prvou väčšou zastávkou hlavné mesto Tirolska – Innsbruck. Po príchode nás čaká prechádzka mestom, na ktorej sa dozvieme, prečo bol cisár Maximilián najznámejšou osobnosťou mesta, pofotíme sa pri známej zlatej streche, či pri kostole Hofkirche. Vedeli ste, že aj Innsbruck má svoj Hofburg? Farebné, veselé a hlavne pekne zrekonštruované centrum mesta s úzkymi uličkami a malebnými zákutiami priam pozýva na prechádzku. Po príchode do hotela v Taliansku ešte prechádzka v starobylom mestečku v mieste nášho ubytovania, večera v hoteli.

2. deň

nás po raňajkách čaká nádherné kúpeľné mesto Merano, kedysi hlavné mesto celého Tirolska. Mestské jadro s troma bránami si dodnes udržalo stredoveký ráz. Predtým ako sa pustíme obdivovať gotický Dóm s vysokou zvonicou a zaujímavými freskami však potešíme milovníkov záhrad a prírody vôbec. V meste sa totiž nachádza zámok Trautmannsdorf, ktorého botanická záhrada patrí k najkrajším záhradným plochám sveta, v Taliansku ju považujú rmnohí za najkrajšiu. Nájdeme tu zbierky exotickej flóry Severnej Ameriky, Východnej Ázie, slnečné záhrady, olivy, cyprusy, rozmanité sukulenty, ale aj ovocné stromy, citrusy, vínnu révu a samozrejme, nesmierne množstvo kvetín. V rámci prehliadky nás čaká najsevernejšie položený olivový háj so 700 ročným olivovníkom, visutý most nad bažinami, japonská záhrada s ukážkami ryžových a čajových plantáží, záhrada zmyslov, či 200m dlhý tunel, ktorý zoznámi návštevníkov s podzemným kráľovstvom rastlín. Raritou je takisto obrovský skleník s teráriom. Skutočný botanický diamant v Alpách! V interiéri zámku sa dnes nachádza zaujímavé múzeum, zábavnou formou dokumentujúce históriu alpského turizmu. Merano bolo v 19. storočí dôležitým bodom stretnutí vysokej spoločnosti, v meste strávila množstvo chvíľ cisárovná Sissi, ktorej je venovaná promenáda z centra mesta. Cisárovná často a rada navštevovala kúpeľný dom, v jeho parku ju nájdeme zvečnenú z bieleho mramoru. Po návšteve záhrad presun do mesta, kde budeme mať po prechádzke individuálne voľno na obed, či občerstvenie. Na spiatočnej ceste do hotela nebude chýbať zastávka u jedného z miestnych vinárov s dlhou tradíciou - s ochutnávkou tých najzaujímavejších vínnych sort z kraja. Príchod do hotela, individuálne voľno, večera, po ktorej nás ešte čaká večerný program. Po krátkom presune do 3.najväčšieho mesta južného Tirolska, ktorým je Brixen, nás domáci sprievodca prevedie po rozprávkovo vysvietenom meste, v ktorom umelci z celého sveta predvádzajú svoje umenie svetelných inštalácií na rôzne budovy, pamiatky, či fontány. Striedajú sa tu inštalácie najrozličnejšieho druhu, od predimenzovaných objektov, cez techniku videomappingu, až po animácie na vodných plochách. Vydarený minulý ročník sľubuje jedinečnú atmosféru, ktorú inde len tak nezažijeme...Návrat do hotela v neskorých večerných hodinách ( pred polnocou.)

3. deň

nás na spiatočnej ceste, čaká ešte zastávka v mestečku Wattens. Toto nenápadné mestečko sa na celom svete preslávilo najnavštevovanejším rakúskym múzeom s názvom „Krištáľový svet“. Múzeum už presne 25 rokov láka svojich návštevníkov unikátnym svetom krištáľov. Po rozsiahlej rekonštrukcii sa rozšírené a zväčšené pýši novými atrakciami. Nájdeme tu novú záhradu v okolí Obra, či krištáľový oblak nad vodnou hladinou, ale aj labyrint naplnený krištáľom, v ktorom nechýba najväčší brúsený krištáľ na svete s 300 tisíc karátmi, či 11 m vysoká krištáľová stena. Príďte a zastaňte v nemom úžase... Príjemné zážitky z trblietavého labyrintu rozoberieme na obede, alebo na káve priamo v reštaurácii, pre záujemcov možnosť poprechádzať sa v parku s bludiskom, alebo pokochať sa na najväčších novinkách firmy v predajni s iskrivými šperkmi a doplnkami. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

 

 

Rezervácia

 

  

 

 

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    7. 5. – 9. 5. 2021

Cena

    239 EUR

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným autobusom s klimatizáciou
  - 2 x ubytovanie v 3* tirolskom hoteli s raňajkami, servírovanou večerou a šalátovým bufetom
  - večerná prehliadka festivalu s miestnym sprievodcom
  - sprievodca zájazdu, poistenie insolventnosti
Príplatky/vstupy
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu 13€ na noc, teda 26€ na 2 noci
  - miestny poplatok 1,90€ za noc/ 3,80€ za pobyt
  - záhrady Trautmannsdorf – skupinová cena – 11€
  - ochutnávka 5 druhov vína s obloženým chlebíkom a pohárom ako suvenír u vybraného vinára v Južnom Tirolsku – 10€
  - Swarovského svet krištáľov skupinové vstupné - 17€, deti 6-14r.- 7,50€
  - komplexné cestovné poistenie Union - 2,50€/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK