Pre milovníkov zvierat, konských kopýt, histórie a perníkov

"s večernou plavbou po Labe a návštevou žrebčína zapísaného v Unesco"

Pozývame na zábavno-náučný výlet, počas ktorého sa rozhodne nudiť nebudete. Národný žrebčín v Kladrubách je domovom starokladrubských koní od polovice 16.storočia a kladrubský zámok nám poodhalí tajomstvá zo života kontroverznej Alžbety Bavorskej – známej ako Sisi a jej manžela Františka Jozefa I. Perníková chalúpka zas privíta všetkých, ktorí neprestali veriť na rozprávky a múzeum perníkov poteší všetky vaše zmysly. Večer zakončíme príjemnou plavbou po Labe, počas ktorej si budeme vychutnávať večeru. Druhý deň precestujeme niekoľko tisíc kilometrov, až do ďalekej Afriky, kde vás čakajú miestne tvory aj autobusové safari. No povedzte, máte snáď na tieto dni lepší program?

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Cesta s povinnými prestávkami do Čiech. Našou prvou zastávkou bude národný žrebčín v Kladrubách nad Labem, ktorý sa od minulého roka hrdí čerstvým zápisom do Unesco. Žrebčín, patriaci k najstarším na svete je unikátna historická pamiatka, ktorú tvorí súbor objektov prepojených s okolitou kultúrnou krajinou. Odhaľme spolu, čím všetkým musia prejsť novonarodené žriebätá týchto koní cisárov a kráľov, kým sa z nich stanú chovné kusy alebo plemenní žrebci. Okrem žrebčína navštívime v areáli aj zámok, v ktorom sa prenesieme v čase do dôb predposledného rakúskeho cisára Františka Jozefa I. a jeho manželky Sisi. Prejdime sa po ich stopách v 12 štýlovo zariadených komnatách,nahliadnime do tunajšieho kostola a vypočujme si rozprávanie o ich zvláštnych zvykoch a podivuhodných osudoch. Po krátkom individuálnom voľne presun do Pardubíc. Po príchode individuálne voľno na obed. Následne nás čaká spoločná prechádzka historickým centrom s peknými mešťanskými domami, Zelenou bránou a Pardubickým zámkom. Symbolom Pardubicka sú už od 16. storočia zdobené perníky. Známa pochúťka je taká slávna, že od Európskej komisie získala právo na chránené zemepisné označenie, má vlastné slávnosti a dokonca aj múzeum, ktoré spoločne navštívime. Tu si pozrieme vyše 1000 zaujímavých kúskov perníkov z celej Českej republiky, ako napríklad perníkový betlehem, pražské Jezuliatko, či najväčšiu drevenú formu na perník, ktorú múzeum vlastní – cisársky kočiar. Dozvieme sa niečo o histórii pernikárskeho remesla, o technológiách pečenia a zvláštnostiach pardubického perníku. Taktiež sa zamyslíme nad morálnymi aspektmi známej rozprávky O perníkovej chalúpke a na záver prehliadky dostane každý návštevník toto jedinečné pardubické zlato. Po ubytovaní v meste si následne užijeme individuálne voľno. V podvečer už vyrážame na večerný program – plavbu po Labe vyhliadkovou loďou Arnošt. Počas 2 hodinovej plavby sa preplavíme cez plavebnú komoru a budeme obdivovať výhľady na štátny hrad,či Kunetickú horu. Na lodi nás čaká aj 3 chodová večera.

2. deň

Po raňajkách odchádzame do ZOO Dvůr Králove s viac než 60 ročnou históriou. Počas tejto doby sa z nej stala jedna z najväčších a najobľúbenejších zoologických záhrad v Čechách. Jedinečná je aj tým, že patrí medzi najvýznamnejších chovateľov afrických zvierat na svete! Počas individuálneho voľna na vás v areáli čaká cez 2300 zvierat, najväčšia kolekcia afrických zvierat v Európe, tropické močiare, savana, vodné svety, pavilón hrošíkov, tajomná žirafa Okapi, a ďalšie unikátne expozície vrátane jedinečnej galérie obrazov Zdeňka Buriana.zdroj Wikipedia Najnovšími prírastkami v tomto roku sú tri nové šimpanzy, mláďatko afrického primáta drila čiernolíceho, šteniatka mimoriadne ohrozených psov hyenových. či historicky prvé mláďa afrického tvora – hrabáča kapského. V areáli Zoo sa nachádza aj juhoafrická dedinka Gwanda, ktorá je vernou ukážkou života aj kultúry Juhoafričanov. V centre dedinky stojí typická juhoafrická škola s drevenou tabuľou a lavicami, ale nájdete tu aj zlatokopeckú baňu s vozíkmi, veterný mlyn a ohradu s domácim dobytkom. Určite nezabudnuteľným zážitkom bude jazda Safaribusom po skutočnej africkej savane. Návštevníci môžu zo Safaribusu sledovať a fotografovať stáda antilop, zebier, žiráf, pakoňov, ale aj levov a gepardov. Pripravte sa na jazdu, akú nikde inde v Európe nezažijete! Poobede odchod späť do Bratislavy. Príchod vo večerných hodinách.

Rezervácia 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    19.6. / 20.6. 2021

Cena

    119€

Cena zahŕňa
 • - doprava pohodlným klimatizovaným autobusom
  - sprievodca zájazdu
  - poistenie proti insolventnosti
  - ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami
  - 1 x večerná 3 hod. plavba po Labe s 3 chodovou večerou
Cena nezahŕňa
 • - vstup do ZOO Dvur Králové dospelý - 9,50€ senior + deti 3-15r. – 7,50€
  - vstup do múzea perníkov

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK