Karneval kvetov,

relax v termálnych kúpeľoch

"a maďarská pusta – Hortobágy"

Karneval kvetov, ktorý je zároveň aj súčasťou osláv maďarského štátneho sviatku, pripadajúceho na 20. augusta, patrí medzi najvýznamnejšie kultúrne akcie Maďarska. Okrem iného je aj jediným karnevalom svojho druhu v Európe, na ktorom sú predvedené kvetinové kreácie v takých neuveriteľných kombináciách , že nad nimi zastanete v nemom úžase. Ich tvorcovia na nich spotrebujú niekoľko milión kusov kvetín, ktoré potom vo forme pestrofarebných kompozícií predvedú na desiatkach veľkých vozoch hrdo manifestujúcich mestom. Keď chcete byť tento rok aj vy pri tom, máme pre vás 3 dňovú pozvánku na juhovýchod Maďarska. Pre spríjemnenie pobytu sme pre vás vybrali hotel v známom kúpeľnom mestečku Hajduszoboszló s vlastným termálnym vrtom. Hneď prvý deň nás čaká typická maďarská pusta – Hortobágy – lokalita prírodného svetového dedičstva UNESCO. Ide o jednu z najväčších trávnatých stepí v Európe, vlastne také malé Mongolsko. Keď chcete vidieť život v stepi na vlastné oči, obdivovať jazdecké umenie čikošov – pastierov koní v modrých plátených nohaviciach a previesť sa po pastvinách na kočoch ťahaných koňmi ste na správnom mieste... Schopnosti týchto jazdcov budeme môcť obdivovať aj my počas výletu. Práve pri jazde na kočoch môžeme najlepšie vidieť stáda mohutného dobytka so špicatými krivými rohmi, rôzne vodné byvoly, ovce, či mangalice. To všetko v kombinácii s dominantou oblasti – mosta s deviatimi oblúkmi, najdlhšieho kamenného mosta Maďarska, či možnosti občerstvenia v typickej čárde starej takmer 300 rokov sa postará o jedinečný zážitok z výletu.

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Po povinných zastávkach bude prvou našou zastávkou jedinečná maďarská pusta. Po príchode na Hortobágy spoločná návšteva Múzea pastierov, kde sa zoznámime so životom ovčiarov a pastierov v minulosti, s tým čo jedli, ako sa obliekali a aké predmety zhotovovali. Po náhľade do minulosti nás čaká realita v podobe čárdy, kde sa dá najesť skutočne „ po maďarsky“. Individuálne voľno na obed, po nej prechádzka k mostu, kde sa v čase našej návštevy bude konať jeden z najväčších trhov pod šírym nebom nielen s výrobkami ľudových remeselníkov, či rôznych folklórnych predmetov a to všetko za zvukov veselej ľudovej hudby. Na záver to najlepšie - jazda na kočoch, počas ktorej uvidíme okrem typickej stepi aj zvieratá žijúce v tomto prostredí. Najväčším magnetom sú vodné byvoly, bez hanby váľajúce sa v miestnych močiaroch. Následne presun na ubytovanie do Hajduszoboszló. Po ubytovaní, večera formou bohatých švédskych stolov v hoteli.

2. deň

Je citadelou protestantizmu, preto ho často nazývajú „kalvínistickým Rímom“. Jeho termálne kúpele vyhľadajú tisícky návštevníkov, na univerzitách a vysokých školách mesta študuje viac ako 20 tisíc poslucháčov. Reč je o Debrecene, druhom najväčšom meste krajiny. Dnešný deň si trošku privstaneme, aby sme si zabezpečili čo najlepší výhľad na kvetinovú parádu, ktorá sa bude vinúť centrom mesta. Po samotnom defilé nádherne vyzdobených vozov si dáme individuálne voľno na vychutnanie si karnevalovej atmosféry po svojom. Potom nasleduje spoločná prechádzka mestom, kde sa zoznámime s najzaujímavejšími pozoruhodnosťami mesta, ako sú veľký kalvínsky kostol zo zač. 19. stor, v ktorom sa okrem iného nachádza aj stolička na ktorej sedával Kossuth, Župný dom, ktorý je krásnou ukážkou uhorskej ornamentálnej secesie, či barokový kostol sv. Anny z prvej polovice 18.stor. Návrat do hotela v poobedňajších hodinách. Voľný čas až do večere s možnosťou využitia všetkých kúpacích možností, ktoré nám bohatý hotelový wellness ponúka. Vybrať si môžete z 2 bazénov s termálnou vodou, 1 plávacím bazénom, zrelaxovať môžete aj vo fínskej či parnej saune. Terasa s vonkajšími lehátkami patrí tiež k vybaveniu hotela. Pre tých čo majú kúpania dosť odporúčame prejsť sa po promenáde mestečka s mediteránskou atmosférou. Večera v hoteli.

3. deň

byť v mestečku s najväčším kúpeľným komplexe Európy a neužiť si ho, to by ste nám mohli viacerí vyčítať, preto je tretí deň venovaný užívaniu si všetkých vodných atrakcií vrátane vstupu do Aquaparku, ktorý patrí medzi najmodernejšie v krajine. Milovníci toboganov, šmýkačiek, atrakcií s názvom „čierna diera“, či „bláznivá rieka“ si určite prídu na svoje. Tí, ktorí uprednostňujú menšiu dávku adrenalínu si môžu vybrať z 13 vonkajších bazénov počnúc termálnych sedacích až po tie s umelými vlnami a zo 4 vnútorných sedacích s liečivou vodou. Príjemne padne aj prechádzka zaujímavým kúpeľným mestečkom, alebo jeho prehliadka turistickým vláčikom. Pre tých, ktorí sú spokojní s hotelovým wellnessom možnosť zostať celé doobedu pri bazénoch v hoteli. Odchod v skorých poobedňajších hodinách, príchod do Bratislavy vo večerných.

Rezervácia

 

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    19. 8. – 21. 8. 2021

Cena

    199€

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - sprievodca zájazdu, poistenie voči insolventnosti
  - 2 x ubytovanie v 3* hoteli s bufetovými raňajkami a bufetovou večerou
  - používanie 2 termálnych bazénov (34-36 ° C a 36-38 ° C) otvorené po celý rok, hotelová pláž v lete zdarma: bazény pre dospelých a deti, terasa na opaľovanie, lehátka
  - využívanie krytého wellness centra: vírivka, sauna, parný kúpeľ
  - hotelový župan a wifi v cene
Cena nezahŕňa
 • - vstup do pastierskeho múzea – dospelý – 4,50€, senior - 3€
  - 1,5h komentovaná jazda na vozoch v národnom parku v Hortobágyi – 11€
  - cestovné poistenie UNION – 2,50€/deň

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK