Modigliani – nová výstava v Albertine


„a schönbrunnské lákadlá“

 Viedeň – krásavica na Dunaji, ktorú môžete navštíviť aj niekoľko krát ročne a vždy tu objavíte niečo zaujímavé a nové. Tento krát sa tu vydáme za vzácnymi zbierkami na výstavu do Albertiny a poobede vám ponúkame navštíviť 2 zaujímavé miesta pod kulisami majestátneho Schönbrunnu...

RÁMCOVÝ PROGRAM:

Odchod z Bratislavy o 9:00. Deň začneme prehliadkou v jednej z najkrajších galérií umenia v Európe – v obľúbenej Albertine, kde sa vždy konajú zaujímavé a významné výstavy. Tohoročná je venovaná slávnemu maliarskemu bohémovi, ktorým je Amadeo Modigliani. Mal osobitý umelecký rukopis - klasicky čisté a zjednodušené tvary spájal s expresívnymi prvkami pretiahnutých figúr. Povestné sú Modiglianiho akty a portréty, najmä zasnené tváre žien s mandľovými očami, elegancia jeho štýlu vniesla do expresionizmu úplne nový prvok jemnej erotickosti. Obrazy umelca, ktorého životná púť bola poznačená chorobami, rôznymi údermi osudu, či drogovými excesmi a počas svojho života dokázal ledva zarobiť na podnájom, visia dnes v najprestížnejších galériách sveta a predávajú sa v stovkách miliónov dolárov. V čase vrcholnej tvorby keď pôsobil uprostred parížskeho Montmartru vznikli aj pôsobivé portréty obdivovaných velikánov Picassa, Brâncuşiho alebo Diega Riveru. Na výstave nájdeme 130 jeho diel z najznámejších múzeí z 3 kontinentov sprevádzané niektorými dielami jedinečných avantgardných maliarov. Príďte, určite neoľutujete! Po návšteve galérie individuálne voľno na obed, či jarnú prechádzku po centre rakúskej metropoly. Po prehliadke voľno na obed, či užívanie si po svojom v centre mesta. V poobedňajších hodinách presun do areálu letnej rezidencie Habsburgovcov, do Schönbrunnu, kde zavítame do múzea vozového parku viedenského cisárskeho dvora. Po páde Rakúskouhorskej monarchie sa zachovalo takmer 100 kočiarov, vozov, či saní, ktoré boli až do r. 1918 prirodzenou ozdobou viedenských ulíc. Koče šľachticov boli vecou prestíže a tak ako v oblečení aj tu sa prejavovali rôzne módne trendy. Objavte koč, ktorým sa viezol cisár na korunováciu, či ten s ktorým chodieval na poľovačky alebo koč, v ktorom sa vozili jeho deti. V múzeu nájdeme aj ten, ktorý ho odprevádzal na poslednej ceste. Ďalšou z možných alternatív je návšteva najväčšieho palmového domu svojho druhu v Európe. Palmenhaus - palmový dom bol postavený v roku 1881 na mieste bývalej holandskej záhrady na povel cisára Františka Jozefa. Už na prvý pohľad zaujme impozantná železná konštrukcia, na ktorej stavbu boli použité najmodernejšie technológie svojej doby. Interiér je rozdelený do troch pavilónov s tromi teplotnými zónami, ktoré sú prepojené pomocou tunelových chodieb. Vystavené sú tu rastliny z oblasti Stredomoria, Kanárskych ostrovov, Južnej Afriky, Ameriky a Austrálie, ale sú tu aj prišelci z Číny, Japonska, Himalájí a Nového Zélandu. V prípade, že nemáte záujem ani o jeden zo vstupov v areáli Schönbrunnu nič sa nedeje. Aj keď väčšina z vás už v schönbrunnskom parku bola, určite nájdete miesta, ktoré ste v tomto majestátnom parku ešte neobjavili. Park s nádhernými drevinami, fontánami, 44 sochami a súsošiami z 18.stor., majestátnou Glorietou, ale aj zaujímavým bludiskom ponúka pre každého niečo. Individuálne voľno v parku až do odchodu. Príchod vo večerných hodinách.

 

 

Rezervácia

 

  

 

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    18. 9. 2021

Cena

    23 €

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - sprievodca zájazdu
  - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
 • - skupinový vstup do Albertiny pre dospelých, ako aj seniori nad 65 rokov– 12,90 €, deti a mládež do 19r. – gratis (vstup rezervovaný vopred  bez čakania v rade!)
  - fakultatívne vstup do palmového skleníka – skupiny nad 10 osôb - 5€
  - fakultatívne vstup do cisárskeho múzea kočov – dospelý 10€, seniori nad 65r. - 8€
  - komplexné cestovné poistenie UNION –2.50€


ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK