Zážitkový deň na južnej Morave plný vôní a chutí

"Valtice, Rimania, levandule a mandle"

Poslednú júnovú sobotu vás pozývame na rozmanitý výlet k našim obľúbeným susedom - na Moravu. Čaká nás cesta zákulisím barokového divadla vo Valticiach, mimoriadna archeologická lokalita na brehu Věstonickej nádrže, voňavá levanduľová farma a chutná degustácia mandľových výrobkov v Hustopečskej mandliarni... Ako vravím, deň plný zážitkov.

RÁMCOVÝ PROGRAM:

Po rannom odchode z Bratislavy bude našim prvým cieľom nádherný Lednicko-valtický areál (UNESCO), konkrétne zámok Valtice. Zážitkový prehliadkový okruh nás zavedie do kútov barokového zámockého divadla, ktoré je po Českom Krumlove ďalším českým unikátom! Ide o najmladšiu budovu vo valtickom areáli, ktorá bola otvorená v r.1790 pri príležitosti návštevy cisára Leopolda II. Za komunistického režimu bolo divadlo úplne zničené a nedávno (s nákladom viac než 100 miliónov korún) opäť obnovené. Po vzhliadnutí filmu o histórií a rekonštrukcií divadla, vás sprievodca zavedie na javisko aj pod neho, do úžasnej divadelnej mašinérie. Vlastnoručne si tak môžete vyskúšať ako sa menia kulisy, či ako sa robí efekt dažďa a vetra. Po prehliadke individuálne voľno v areáli, kde môžete navštíviť napríklad voňavú bylinkovú záhradu, obchodík, vinotéku, čokoládovňu, kaviareň, alebo sa len tak prechádzať po parku. Presun k brehu Věstonickej vodnej nádrže do vinárskej obce Pasohlávky, kde bude voľno na prechádzku, či obed v rekreačnom stredisku pri vode, kde sa nachádzajú stánky s rýchlym občerstvením a reštaurácie. Po voľne navštívime nové návštevnícke centrum „Brána do Rímskej ríše“, stojace neďaleko bývalého vojenského opevnenia, ktoré nám predstaví život rímskych legionárov na tomto území. Išlo o celkom unikátnu lokalitu, nakoľko súčasťou boli aj kúpele, či budovy pre dôstojníkov a je dosť možné, že tu istú dobu pobýval aj samotný Marcus Aurelius... Individuálna prehliadka, ktorej súčasťou je aj multimediálna prezentácia, hologram, či rekonštruovaný legionár. (V čase našej návštevy bude prebiehať akcia (nielen) pre deti aj so sprievodným programom.) V programe pokračujeme o niekoľko kilometrov ďalej návštevou rodinnej levanduľovej farmy. Dozvieme sa niečo málo o histórií farmy, zaujímavosti o pestovaní, zbere a spracovaní levandúľ, pozrieme si obchodík s lokálnymi výrobkami a občerstvíme sa levanduľovými dobrotami ako káva, zmrzlina, koláč, či limonáda – samozrejme všetko s levanduľovou príchuťou. Prejdeme sa na políčko, kde si budete môcť nazbierať, či už okrasnú, alebo lekársku levanduľu a urobiť si pár pekných záberov vo fialovom fotogenickom prostredí. Poslednou zastávkou dňa budú Hustopeče, mestečko známe najmä vďaka existencii jediných mandľových sadov v strednej Európe. Na návšteve v mandliarni sa dozvieme viac o histórií pestovania mandlí v Hustopečiach, odhalíme tajomstvo výroby ich „vlajkovej lode“ - likéru Mandľovky, ktorý následne aj ochutnáme v 3 verziách spolu s ďalšími lokálnymi delikatesami, ktoré súvisia s mandľami. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.       

 

Rezervácia

 

  

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    25. 6. 2022

Cena

    26€

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - sprievodca zájazdu
  - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
 • - prehliadku barokového divadla na zámku vo Valticiach – 5,40€, senior - 4,50€
  - archeopark „Brána do Rímskej ríše“ – 3,30€, senior – 1,70€
  - vstup na levanduľové pole – 2,50€ pre všetky vekové kategórie
  - ochutnávka v mandliarni (3 druhy mandľovice + lokálne delikatesy z mandlí) – 8,30€
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 2,50 €/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.


ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ S MINIMÁLNYM POČTOM 15 ÚČASTNÍKOV PRI LETECKOM, ALEBO 30 ÚČASTNÍKOV PRI AUTOBUSOVOM ZÁJAZDE

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK