Rakúsko-nemecké pohraničie plné zážitkov - s celovečernou

plavbou a letným hudobným ohňostrojom “Dunaj v plameňoch"

"kláštor Schlägl, Deggendorf, Passau, opátstvo Metten..."

Región mlynov, alebo Mühlviertel, jeden z krásnych divokých a zároveň romantických kopcovitých regiónov Horného Rakúska, ponúkajúci okrem hodnotných umeleckých pamiatok aj živé dejiny regiónu, si určite zaslúži väčšiu pozornosť slovenských turistov. Tento región susedí na západe s Bavorskom, s ktorým má veľa spoločného, ale tým hlavným je jednoznačne 2.najväší európsky veľtok – Dunaj. Tento zaujímavý prírodný fenomén sa snažia turistické centrá zatraktívniť rôznymi lákavými podujatiami spájajúcimi zem s riekou. Jednou z najpôsobivejších riečnych slávností je „Dunaj v plameňoch“ na bavorskej strane, ktorá láka na pozorovanie veľkolepého ohňostroja s hudobným sprievodom a sľubuje nezabudnuteľný zážitok z paluby lode. Okrem príjemných historických bavorských mestečiek nás čaká návšteva zaujímavých kláštorov, jednej z najkrajších kláštorných knižníc sveta, prehliadka sveta perníkov s ochutnávkou sladkých dobrôt, či ochutnávka piva z jedného z najstarších kláštorných pivovarov vôbec. Posledný deň spoznáme Dóm s najväčším organom na svete a poobede vyskúšame blahodarné účinky termálnej vody v jedných z najkrajších a najznámejších kúpeľov Bavorska – v Bad Füssing. Tak čo máte lepší program na tento predĺžený júlový víkend?

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

odchod z Bratislavy v ranných hodinách, cesta s krátkymi zastávkami do sladkého srdca Mühlviertelu, ktorým je svet perníkov. „Zážitok pre všetky zmysly“, pod týmto mottom tu vítajú návštevníkov, ktorým počas prehliadky prezradia všetko, čo o tejto obľúbenej pochúťke musíte vedieť. Samozrejme nesmie chýbať ochutnávka sladkých dobrôt. Na záver čas na kávu v panoramatickej kaviarni a nákupy v podnikovej predajni. Po presune do areálu kláštora Schlägl budeme mať individuálne voľno na obed, či občerstvenie v tunajšej reštaurácii. Posilnení sa zúčastníme prehliadky premonštrátskeho kláštora Schlägl s obrazovou galériou s cennými gotickými tabuľovými maľbami, s knižnicou a s jedinečnou kolekciou portrétov členov kláštorného konventu od r. 1801. Tento kláštor má 400-ročnú tradíciu varenia piva, čomu zodpovedajú nevšedné druhy piva, ktoré tu dnes varia. Aj my si po prehliadke doprajeme ochutnávku 3 druhov piva Schlägl. Príchod do príjemného 3* hotela na bavorskej strane pred večerou. Po ubytovaní večera v hoteli.

2. deň

začneme návštevou neďalekého bavorského opátstva Metten, ktoré sa nachádza v nádhernom prostredí medzi Bavorským lesom a Dunajom. Krásne zdobený barokový kostol a záhradu prelátov navštívime individuálne, ale neuveriteľná knižnica opátstva je prístupná len so sprievodcom a ukrýva viac ako 35000 cenných zväzkov. Legendárna baroková knižnica, zaradená medzi najkrajšie knižnice sveta je dokonale prepracovaná a vyzdobená alegorickými postavami vychádzajúcimi zo stropu. Viac od sprievodcu na mieste. Len pár kilometrov od opátstva je príjemné historické mestečko Deggendorf, ležiace už na Dunaji. Na starobylom námestí objavíme historickú radnicu obklopenú meštianskymi domami. Nakoľko je sobota možno budeme mať šťastie aj na tunajší trh. Individuálne voľno v meste. Poobede navštívime mestečko Vilshofen, ktorého viac ako 1200 ročnú minulosť cítiť na historickom námestí, ktorého dominantou je mestská veža. Malé, krásne zrekonštruované uličky spájajú staré mesto s Dunajom a stoja za prechádzku. Voľno na obed v meste. Následne presun do hotela, kde si doprajeme „poobedňajšiu siestu“ pred veľkým večerným finále. Po oddychu v podvečerných hodinách autobusový presun do prístavu na nalodenie. Celovečernú plavbu nám bude spríjemňovať živá hudba a nádherné výhľady na vysvietené pobrežie Dunaja. Počas plavby bude servírovaná večera, vyvrcholením však bude určite monumentálny ohňostroj sprevádzaný hudobnou kulisou, ktorý budeme pozorovať z paluby lode. Príchod do hotela po polnoci.

3. deň

Po neskorších raňajkách vás pozývame do bavorského Passau – mesta troch riek, plného vzácnych pamiatok a mesta vlastniaceho najväčší osobný prístav na Dunaji. Nezabudnuteľné pohľady na Passau, taliansky flair farebných fasád domov v centre, historický Dóm sv. Štefana a ústie troch riek s ich rôznymi farbami, to všetko si užijete počas prehliadky s lokálnym sprievodcom. Dóm Sv. Štefana je vskutku vrcholným dielom talianskeho baroka. Vo svojom interiéri skrýva najväčší organ na svete s viac ako 17 000 píšťalami. Po prehliadke krátky presun do Europa Therme, kúpeľov, ktoré so svojou rozlohou 3000m2 patria k najrozľahlejším a najkrajším kúpeľom Bavorska. V 17 rôznych bazénoch s teplotou vody od 27°C do 40°C môžu hostia relaxovať 365 dní v roku. V areáli je mnoho atrakcií a samozrejme aj ponuka gastro služieb. Príchod do Bratislavy do 22:00.

Rezervácia

  

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    8. – 10. júla 2022

Cena

    369 €

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami a 1. deň aj s večerou
  - celovečerná plavba loďou s večerou a živou hudbou a veľkolepým ohňostrojom na Dunaji
  - prehliadka s lokálnym sprievodcom v Passau
  - sprievodca zájazdu
Cena nezahŕňa
 • - vstup do pernikárne s ochutnávkou - 5,50€
  - vstup do kláštora Schlägl so sprievodcom – 5,50€
  - ochutnávka 3 druhov kláštorného piva Schlägl – 3 x 0,3dcl – 9,90€
  - vstup do barokovej knižnice opátstva Metten so sprievodcom - 4€
  - vstup do termálnych kúpeľov Europa Therme na max 5h - 15€
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 2,50 €/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.


ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ S MINIMÁLNYM POČTOM 15 ÚČASTNÍKOV PRI LETECKOM, ALEBO 30 ÚČASTNÍKOV PRI AUTOBUSOVOM ZÁJAZDE

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK