Kufstein, Achensee, Krimmelské vodopády,

Tratzberg, Krištáľový svet SWAROVSKI...

" Tirolská rozprávka "

Spolková krajina Tirolsko, krajina, ktorú turisti vyhľadávajú vďaka prekrásnym horským scenériám, krištáľovo čistým horským plesám, ale rovnako aj stredovekým zámkom, hradom a kostolom už po stáročia. Krajina, v ktorej okrem štítov valiacich sa na vás z každej strany budeme obdivovať aj bohatú históriu v pevnosti Kufstein či na romantickom zámku Tratzberg. Plavba výletnou loďou po najväčšom tirolskom jazere Achensee ležiacom v zajatí Álp patrí tiež k nezabudnuteľným zážitkom, no a Krimmelské vodopády, ktoré sú najvyššie v Európe si rozhodne nemôže nechať ujsť žiadny milovník alpskej prírody. Čerešničkou na torte bude určite vynovený Krištáľový svet SWAROVSKI - najnavštevovanejšie múzeum Tirolska, ktoré už viac ako 20 rokov láka svojich návštevníkov unikátnym svetom krištáľov, v ktorom dominuje najväčší brúsený krištáľ sveta, či 11 m vysoká krištáľová stena tvorená niekoľkými tonami polodrahokamov. Príďte a zastaňte v nemom úžase... Tirolsko vás rozhodne nesklame!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod z Bratislavy ráno, cesta s povinnými prestávkami do Rakúska. Prvým mestečkom Tirolska, ktoré navštívime bude Kufstein, ktoré si vďaka krásnemu historickému jadru vyslúžilo prezývku „perla Tirolska“. V rámci spoločnej prechádzky uvidíme 140 ročnú Mariánsku studňu, či farský kostol Sv. Víta z 15.stor. s krásnym barokovým oltárom. Medzi atrakcie centra, ktoré nemôžeme vynechať patrí aj stredoveká ulička Römerhofgasse, plná domov s maľovanými fasádami, ktoré na vás dýchnu jedinečnú atmosféru. Individuálne voľno v mestečku na obed, či občerstvenie. V poobedňajších hodinách nás čaká najväčšia zaujímavosť mesta, ktorou je mohutná pevnosť Kufstein, týčiaca sa na skale nad mestom už viac ako 800 rokov. Vyviezť na ňu sa dnes dá pohodlne výťahom. Symbolom pevnosti je 90 m vysoká cisárska veža dokončená v r. 1522. Pri prehliadke hradu spoznáme 60 metrovú „Hlbokú studňu“, podzemnú skalnú chodbu, či zámockú rotundu. Výstavy spojené s tirolskou históriou znázorňujú život od stredoveku až po dnešok. Príchod do hotela v podvečerných hodinách, ubytovanie, večera.

2. deň

Po raňajkách bude prvá zastávka našej cesty pri najznámejších rakúskych vodopádoch, ktoré sú 5. najvyššie vo svete. Táto fascinujúca prírodná atrakcia láka denne stovky ľudí z celého sveta a vďaka výborne upravenej trase umožňuje turistom dostať sa do tesného kontaktu s valiacou sa vodou a pocítiť jej neuveriteľnú silu. Nakoľko spodný stupeň vodopádu je len pár minút od vstupnej brány, návšteva sa odporúča aj menej zdatným turistom. Pozdĺž upravenej trasy okolo vodopádov sa nachádza okrem vyhliadkových terás aj viacero gastronomických zariadení. Po príjemnej prechádzke, nadýchaní sa atmosféry a krásnych fotozáberoch pokračujeme v ceste do obce Jenbach, nad ktorým sa vypína romantický zámok Tratzberg. Už len cesta k nemu je veľkým dobrodružstvom. Elektrický vláčik Tratzberg-Expres vyvezie návštevníkov kľukatou cestou cez bujný les priamo spred zámockej reštaurácie Schlosswirt Tratzberg. Pri prehliadke jednotlivých priestorov zámku sprevádzajú návštevníkov zvukové kulisy (organová hudba v kaplnke, zvuky kolovrátku v dievčenskej izbe, slávnostné fanfáry na renesančnom nádvorí...). Zámok má pozoruhodnú renesančnú výzdobu, ku ktorej patrí aj 46 m dlhá nástenná maľba s obrazmi 148 príslušníkov habsburskej vetvy. Po spoločnej prehliadke bude našim ďalším cieľom mestečko Wattens. Toto nenápadné mestečko sa na celom svete preslávilo najnavštevovanejším rakúskym múzeom s názvom „Krištáľový svet“. Nie je to obyčajné múzeum plné šperkov, ale ide o multimediálne inštalácie, interaktívne, svetelné a optické efekty vytvorené, či inšpirované svetoznámymi umelcami. V interiéri vás čaká 18 čarovných miestností (z čoho najnovšia bola otvorená len tento rok) v exteriéri zas nájdeme záhradu v okolí ikonického Obra, či krištáľový oblak nad vodnou hladinou, ale aj labyrint naplnený krištáľom, v ktorom nechýba najväčší brúsený krištáľ na svete s 300 tisíc karátmi, či 11 m vysoká krištáľová stena. Presvedčte sa o tom, že Swarovski povýšil bižutériu na šperk. Príchod do hotela pred večerou.

3. deň

strávime dopoludnie na Achensee, na najväčšom a najkrajšom tirolskom jazere, ktorého krištáľovo čistá voda v náručí hôr očarila už v minulosti rakúskych vládcov. Majestátnosť 2000 m vysokých hôr sa dá pohodlne obdivovať aj z paluby lode počas 50 min. plavby. Po plavbe prechádzka centrom Pertisau pozdĺž jazera, fakultatívne možnosť výletu lanovkou do výšky takmer 1500m s nádherným panoramatickým výhľadom na okolie. Krásna bodka na záver výletu, vrelo odporúčame. Odchod do Bratislavy v skorých poobedňajších hodinách. Príchod vo večerných hodinách.

 

 

Rezervácia


 
 

 Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    16. 7 - 18. 7. 2022

Cena

    279 €

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - 2 x ubytovanie v 3* typicky tirolskom hoteli s polpenziou
  - sprievodca zájazdu
  - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu 70 € za 2 noci
  - prehliadka pevnosti Kufstein so sprievodcom vrátane panoramatickej lanovky tam aj späť (okrem stálej expozície a väzenia zahŕňa vstup aj sezónnu výstavu) – 15,30 €
  - prehliadka zámku Tratzberg (+ vláčik k zámku) - 14 €
  - Krimmelské vodopády – 5 €, plavba po Achensee skup. cena – 12,60 €
  - prehliadka zážitkového sveta SWAROVSKI skup. cena - 17 €
  - fakultatívne výlet lanovkou Karwendel - 19,50 €
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 2,50 €/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK