Čarovná Kampánia – Amalfi, Capri, Sorrento, Pompeje...

„výrobňa mozzarelly a limoncella“

Na dokonalý opis tohto čarokrásneho miesta by sme potrebovali celú knihu, preto dovoľte aspoň pár postrehov, ktoré vás na tomto rozprávkovom mieste určite čakajú. Sorrento – najobľúbenejšie letovisko Kampánie, malebne položené medzi sadmi citrónovníkov a pomarančovníkov na lávových terasách nad morom, výlet do historických Pompejí, chaotický Neapol, či pobrežie Amalfi, to všetko sú miesta, ktoré podľa mňa raz vidieť nestačí. Za každou zákrutou prekrásne výhľady na malebné mestečká tiahnuce sa i niekoľko kilometrov navrch po neuveriteľne prudkých zrázoch vysoko nad morom. Prírodné krásy v dokonalej harmónii s pamiatkami. Capri – asi najfascinujúcejší a najznámejší ostrov z antickej doby. Ostrov, ktorý sa s nijakým iným nedá porovnať. Skalnatý raj s množstvom malých zálivov, úzkymi uličkami očaril od čias rímskeho cisára Tiberia nejedného umelca. Skutočne vyzerá tak ako na fotkách. Nevidieť ho aspoň raz za život je neodpustiteľný hriech. A preto neváhajte a vydajte sa s nami na dovolenku snov....

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod autobusom z Trnavského Mýta na letisko do Viedne podľa pokynov. Podvečerný let je zabezpečený pravidelnou linkou z Viedne do Neapolu. Po prílete autobusový transfer z letiska do 4*hotela na pobreží v Neapolskom zálive. Po ubytovaní večera v hoteli.

2. deň

Po raňajkách podnikneme výlet na ostrov snov - Capri. Z neďalekého prístavu nás čaká plavba na ostrov. Po príchode na Capri transfer minibusom z prístavu na ostrove na najznámejšie námestie Piazetta, odkiaľ začína pešia prehliadka, končiaca návštevou krásnych Augustových záhrad. Následne presun minibusom do Anacapri druhej časti ostrova, kde nasleduje pešia prehliadka, ktorej dominuje malý klenot – vila Axhela Munteho, švédskeho lekára, spisovateľa, ale hlavne vášnivého zberateľa, ktorý na ostrove vytvoril počas života múzeum, kde nájdeme veľmi zaujímavé historické artefakty. Súčasťou vily je aj rozprávková záhrada, ponúkajúca nádherné výhľady z ostrova, takže zabudnúť si fotoaparát by bol v ten deň určite hriech. Následne individuálne voľno na ostrove, v rámci ktorého je možné vychutnať si ostrov po svojom. V prípade pekného počasia určite odporúčame plavky. V poobedňajších hodinách presun loďou naspäť na pevninu. Večera v hoteli.

3. deň

Po raňajkách podnikneme výlet do rímskeho staroveku. Vitajte v Pompejách. Hoci Pompeje pochoval výbuch blízkej sopky Vezuv v r. 79 n. l., dodnes lákajú každoročne 2,5 mil. návštevníkov z celého sveta. Síce tak trochu s trpkou príchuťou, ale človek túlajúci sa uličkami Pompejí cíti radosť, že sa môže poprechádzať po starovekom meste, navštíviť domy ozdobené farebnými freskami, záhrady, alebo sa zasnívať v prepychovej vile. Tak ako dávni obyvatelia Pompejí. Amfiteáter, kúpele, zvyšky bánk, trhu, Apolónov chrám, stĺporadie, to všetko bolo pôvodne postavené tak, ako to máme možnosť vidieť dnes. Prechádzka po starovekom rímskom meste s miestnym sprievodcom sa počíta k nezabudnuteľným zážitkom. V poobedňajších hodinách nás čaká Sorrento, ktorého poloha poskytuje ohromujúci pohľad na Neapolský záliv. Parky, vily, pomarančovníky, malebné úzke uličky mesta a centrálne námestie s krásnym kostolom, ktoré sa akoby od r.1800 ani nezmenilo...Individuálne voľno v meste. V podvečer návrat do hotela, večera.

4. deň

Dnes vás čaká podľa podľa National Geographic cesta po jednom z najkrajších pobreží sveta. Rozprávkovo strávený deň s množstvom kratších aj dlhších zastávok na občerstvenie, fotenie a kochanie sa neuveriteľnými pohľadmi. Dlhšia zastávka nás čaká v Amalfi, ktoré patrí vďaka prekrásnej polohe a príjemnej atmosfére, ale hlavne kvôli kostolu Duomo St. Andrea z 9. stor. k najvyhľadávanejším strediskám pobrežia. Väčšiu pozornosť si zaslúži aj Positano, malebné mestečko rozložené na skalnatom svahu nad morom. Domy v tvare tehly s klenutým zastrešením pripomínajú obdobie nadvlády Saracénov. V mestečkách individuálne voľno na nasatie lahodnej vône citrónov, ktorá tu na pobreží atakuje turistov v každom kúte mesta. Odporúčame si vychutnať lahodné limoncello, ktoré sa z nich vyrába a nezabudnite, pije sa podľa možnosti s ľadom, vždy dobre vychladené. Návrat do hotela vo večerných hodinách, večera.

5. deň

Napriek tomu, že je to posledný deň nášho zájazdu, užijeme si ho ešte naplno. večerných hodinách, večera. Našou prvou zastávkou bude rodinná výrobňa mozzarelly a iných syrových dobrôt, ktorá sa okrem iného hrdí tým, že patrí k najstarším na Sorrentskom polostrove. Po základných informáciách z výroby si doprajeme degustáciu tunajších produktov. Potom sa už presúvame do Neapolu, kde nás najprv čaká prechádzka po tých najkrajších častiach mesta so sprievodcom. Po prehliadke voľno na voľno na obed, v ktorom si rozhodne musíte nájsť čas na pravú neapolskú pizzu. Práve tu totiž v roku 1830 otvorili najstaršiu pizzériu na svete. Tradičná neapolská „pizza Napoletana“ bola dokonca nedávno zapísaná na zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva Unesco. Po dlhšom voľne pre vás máme ešte 2 zaujímavé tipy. Miestom, ktoré podľa nás určite stojí za návštevu je rozsiahle neapolské podzemie ukrývajúce sa pod ulicami mesta (na niektorých miestach až 40m pod zemou). Komplex začali budovať už starovekí Rimania no v istom období modernej doby ju používala napr. aj neapolská mafia – Camorra ako výborný úkryt nelegálneho tovaru. Dnes je veľká časť podzemia spolu s nájdenými artefaktami sprístupnená verejnosti. Spoločný vstup do podzemia so sprievodcom. No a na záver ešte jedna tunajšia špecialita, bez ktorej sa odísť nedá. Návšteva v manufaktúre na výrobu lahodného limoncella spojená s degustáciou. V podnikovej predajni nájdete okrem lahodného citrónového moku aj iné produkty z typických sorrentských citrónov. Večer presun na letisko v Neapole. Prílet do Viedne v neskorých večerných hodinách. Následný transfer do Bratislavy.

 

 

Rezervácia

 

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    8. 10. - 12. 10. 2022 – letecky

Cena

    699€ + 200€ (letiskové a palivové poplatky) = 899 EUR

Zmena ceny v závislosti od zmeny letiskových poplatkov vyhradená. Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Cena zahŕňa
 • - autobusový transfer z Bratislavy na letisko do Viedne a späť
  - dopravu pravidelnou linkou leteckej spoločnosti z Viedne do Neapolu a späť vrátane letiskových poplatkov a 10kg batožina  + príručná batožina, väčšia batožina za poplatok
  - pohodlný klimatizovaný autobus talianskeho dopravca na transfer z Neapolu do hotela a späť, ako aj na celodenný výlet počas zájazdu
  - slovenský sprievodca zájazdu počas celej doby zájazdu
  - 4 x ubytovanie v 4*hoteli v Neapolskom zálive s raňajkami a 3 chodovou večerou
  - welcome drink v hoteli
  - 1 x capuccino + koláč
  - miestny sprievodca na celodenný výlet na Capri
  - minibus z prístavu Capri do centra a späť
  - 1 x spiatočná plavba loďou na ostrov Capri a späť
  - miestny autobus pre na celodenný výlet na Amalfi
  - miestna sprievodkyňa v Pompejách
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za single izbu – 128€/ pobyt
  - vila Axel Munthe + Augustove záhrady - 9€, transfer busom na Anacapri - cca5€
  - vstup do Pompejí – cca 15€
  - vstup do výrobne limoncella s ochutnávkou - 3€
  - vstup do výrobne mozzarelly s ochutnávkou
  - komplexné cestovné poistenie Union - 12,50€ (2,50€/deň) - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 15 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK