vianočná výstava s trhom v kvetinovej záhrade

a nová výstava „Idoly a rivali“

"diela Dürera, Tintoretta, da Vinciho, Celliniho, Rubensa..."

Dnešná návšteva Viedne bude kombináciou prírodných a kultúrnych krás rakúskej metropoly. V tento voľný novembrový deň sa vydáme za vzácnymi zbierkami na novú výstavu do umelecko-historického múzea a necháme ho odznieť na vianočnej výstave a trhoch v kvetinových záhradách na okraji Viedni.

RÁMCOVÝ PROGRAM:

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Deň začneme prehliadkou obľúbeného umelecko-historického múzea, kde sa vždy konajú zaujímavé a významné výstavy. Tá najnovšia jesenná výstava roku 2022 je venovaná duelom a duetom v dejinách umenia. Princíp súťaživosti charakterizuje tvorbu maliarov a sochárov už od nepamäti. Táto skutočne zaujímavá výstava je o umeleckej rivalite veľkých maliarov a sochárov z doby renesancie a baroka. Je známe vzájomné súperenie medzi Leonardom da Vinci a Michelangelom, Giorgionom a Tizianom alebo medzi Berninim a Borrominim. Súťaž medzi umelcami, ktorí sa uchádzali o prestížne zákazky, sa niekedy zvrhla do agresie, žiarlivosti a nenávisti, čo viedlo k intrigám, bitkám, a dokonca aj k otravám. Výstava ponúka 70 zapožičaných originálov z popredných svetových umeleckých zbierok, či diela Leonarda, Michelangela, Dürera, Giorgiona, Tiziana, Celliniho či Rubensa, ktoré mapujú túto veľmi zaujímavú umeleckohistorickú tému. Mnohé z vybraných zahraničných obrazov a sôch budú v Rakúsku vystavené prvýkrát. Výstava nás priam vyzýva stať sa súčasťou poroty a hlasovať za svojich osobných favoritov. Možnosť prehliadnuť si aj ostatné dočasné, či stále expozície. Po individuálnej prehliadke voľno v meste na obed, po ktorom máme možnosť buď navštíviť novú výstavu v Albertine, poprechádzať sa po jesennom centre rakúskej metropoly a nakoľko je u susedov pracovný deň, je tu v neposlednom rade príležitosť „uloviť“ aj nejaké vianočné darčeky v obchodoch. Posledným bodom nášho programu je návšteva jednej z rozľahlých botanických záhrad mesta, ktoré sme v lete navštívili kvôli rozprávkovým tematickým záhradám. Záhrady sú rôznych veľkostí, každá z nich má svoje pomenovanie a históriu. Málokto však tuší, že v predvianočnom čase tu nájdeme lokálny adventný trh a každoročnú vianočnú výstavu s aktuálnymi vianočnými umeleckými dielami. Kto hľadá nápady na vianočnú výzdobu, aktuálny trend ozdôb, či dekorácií je na správnom mieste. Uprostred slávnostne vyzdobených kvetinových záhrad sa nachádza aj adventný trh s takmer 40 vianočnými stánkami ponúkajúci predovšetkým bio a regionálne pochúťky pre malých aj veľkých návštevníkov. Okolité slávnostne vyzdobené stromy a rastliny ponúkajú v predvianočnom čase skutočne špeciálny zážitok, ktorý oceníme najmä keď sa začne zotmievať. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.  

 

Rezervácia

 

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    17.11. 2022

Cena

    27€

Cena zahŕňa
  • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
    - sprievodca zájazdu
    - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
  • - skupinový vstup do umelecko-historického múzea vo Viedni - 21€ (dospelý aj senior)
    - komplexné cestovné poistenie UNION - 2,50 €/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.


ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ S MINIMÁLNYM POČTOM 15 ÚČASTNÍKOV PRI LETECKOM, ALEBO 30 ÚČASTNÍKOV PRI AUTOBUSOVOM ZÁJAZDE

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK