Vianočný Baden, adventné trhy na vodnom hrade

Kottingbrunn a vianočná nálada v Ruste

" Kottingbrunn, Baden bei Wien... "

Takmer 3 stovky adventných trhov čakajú každoročne svojich návštevníkov v Dolnom Rakúsku. Do tej správnej nálady vás dostanú vianočné trhy na rôznych tradičných aj menej tradičných miestach. Romantickú predvianočnú atmosféru na námestiach, či v uličkách väčších i menších miest, mnohí z vás poznajú a vychutnávajú si ju každoročne. Čo by ste ale povedali na adventné stánky plné dobrôt a osobitých výrobkov v na mieste kúpeľného parku? Alebo čo tak na nádvorí vodného hradu, či v jeho interiéroch? Alebo dáte prednosť tradičnému adventu v najmenšom mestečku na brehu Neziderského jazera? Ak práve vás neláka vianočná „masovka“ v metropolách a hľadáte niečo nekomerčné a originálne, ste na správnej adrese!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

Po rannom odchode z Bratislavy bude našou prvou zastávkou kúpeľné mestečko Baden bei Wien, ktoré svoj lesk získalo už v dobe Rimanov a liečivé sírne pramene mestečka velebil už sám cisár Marcus Aurelius. Baden patril aj v časoch monarchie k obľúbeným kúpeľom a dodnes nič nestratil zo svojho šarmu či slávy. Aj v súčasnosti jeho 15 teplých prameňov láka milovníkov termálnych vôd aj spoza hraníc Rakúska. Liečivá voda, víno a ruleta boli dôležité pre mesto v minulosti a sú aj dnes. Po príchode do mesta nás čaká „pekárska show“, v rámci ktorej vám zruční kuchári predvedú prípravu obľúbenej rakúskej špeciality – cisárskeho trhanca ako aj porozprávajú niečo o jeho názve a bizarných okolností za ktorých vznikol... Je to dezert, ktorého príprava je vraj pomerne jednoduchá a výsledok veľmi chutný. Koniec koncov presvedčíte sa o tom sami, predstavenie sa končí ochutnávkou čerstvo upečenej pochúťky. Čo ak sa vám recept bude hodiť medzi vaše vianočné dezerty? Samozrejme nemôžeme vynechať ani návštevu tunajších vianočných trhov pri slávnostne vyzdobenom domčeku, ktoré sa v Badene konajú na viacerých miestach vždy vo veľkom štýle. Tým najnavštevovanejším je ten pod radnicou, ale v ničom mu nezaostáva vianočný trh v kúpeľnom parku, ktorý si potrpí na regionálnu gastronómiu. Popoludní máme na programe jeden z najkrajších tradičných vianočných trhov v regióne. Advent na nádvorí vodného hradu Kottingbrunn je obľúbený najmä vďaka nezameniteľnému hradnému prostrediu bez gýču a zhonu. Priamo v interiéroch, ale aj pred nimi, tu za sprievodu všadeprítomnej hudby môžete obdivovať množstvo originálnych tradičných výrobkov prezentovaných v 130 stánkoch. Nechýba výstava jasličiek, šikovných remeselníkov a domácich dobrôt. Menej komerčné trhy sľubujú naozaj neopakovateľný zážitok. Poslednou zastávkou našej cesty je Rust –najmenšie mesto v Rakúsku s vlastným mestským právom. Prvá písomná zmienka o meste pochádza z r. 1317. Celé historické jadro mesta, ktoré sa považuje za jedno z najmalebnejších svojho druhu je v súčasnosti pamiatkovo chránené. V čase adventu sa šikmé námestie premení na sviatočný trh, kde domáci ponúkajú tradičné ozdoby, dekorácie, ale aj miestne špeciality ako praclíky, čerešňové klobásy, syry, varené víno. Pravým klenotom je dom Kremayrhaus na námestí Rathausplatz. Špeciálnu atmosféru má Kremayrhaus najmä na Vianoce, keď sa premení na vysvietený a vyzdobený čarovný domček ako z rozprávky. Vo vnútri ponúkajú svoje výrobky domáci remeselníci. Predpokladaný príchod do Bratislavy vo večerných hodinách. 

 

Rezervácia

 


Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Dôležité informácie


Termín

    10.12. 2022

Cena

    32€

Cena zahŕňa
  • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
    - sprievodca zájazdu, poistenie insolventnosti
Cena nezahŕňa
  • - pekárska show s ochutnávkou cisárskeho trhanca v Badene - 9€
    - komplexné cestovné poistenie UNION - 2,50 €/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK