ľadové kráľovstvo na Hrebienku, hotel s neobmedzeným

wellnessom a čarovné Štrbské Pleso

" Jarné zážitky vo Vysokých Tatrách "

Vedeli ste, že na Slovensku máme najmenšie veľhory na svete? Ich krásy a zaujímavosti lákajú každoročne takmer 2 milióny domácich a zahraničných turistov a ani my si ich nenecháme ujsť v tom, pre nich najtypickejšom, zimnom období! Neobmedzený saunový a bazénový svet v relax centre, ľadové kráľovstvo na Hrebienku s multimediálnym predstavením, či pamiatky tatranskej „vstupnej brány“ – to všetko vám ponúkame ak sa rozhodnete stráviť predĺžený víkend v lone krásnej prírody Vysokých Tatier.

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Po rannom odchode z Bratislavy nás čaká cesta do jednej z najväčších tatranských osád s výhľadom na druhý najvyšší vrch Tatier Lomnický štít. Po príchode individuálne voľno na obed v centre Lomnice. Po obednej pauze pre záujemcov odporúčame návštevu múzea TANAPu, ktoré predstavuje tatranskú prírodu, jej charakter, ochranu a dejiny sprístupňovania Tatier. Po prehliadke rýchle ubytovanie blízko centra Lomnice. Potom nás už čaká jedna z najzaujímavejších atrakcií zimných Tatier. Z najstaršej tatranskej osady Starého Smokovca sa na Hrebienok vyvezieme jedinou pozemnou lanovou dráhou na Slovensku. Už po desiaty krát tu túto sezónu vyrástol Tatranský ľadový dóm, ktorého tohtoročnou témou je Boží hrob v Jeruzaleme. Dóm bol postavený sochármi zo Slovenska, Česka a Nemecka z neuveriteľných 225 ton ľadu. Udržať sochy v dobrom stave pomáha špeciálne chladenie, ktoré v kupole udržiava stabilnú teplotu -10°C. Už tretí rok sú tu novinkou vzácne sklenené vitráže (vsadené do sôch) spracované špeciálnou technikou v kombinácií s drahými kovmi a sklárskymi pigmentmi, ktoré sú hotové umelecké diela. Precízna práca a detaily tejto majestátnej stavby, ktorá nemá na Slovensku obdobu, očaria rozhodne každého. Ďalšou zaujímavosťou je multimediálna hudobno-svetelná šou, ktorá ešte podčiarkne atmosféru ľadového kráľovstva. Po prehliadke individuálne voľno na Hrebienku, po návrate do hotela možnosť využiť bohaté wellness centrum hotela, ktoré máme v cene. V bazénovej časti môžete využiť rekreačný bazén s protiprúdom, vzduchový gejzír, zrýchľovací kanál, tobogan, masážne trysky na nohy, chrbticu, či perličkový kúpeľ, v saunovej časti zas suchú, parnú, či bylinkovú biosaunu, alebo si len tak oddýchnuť vo vírivke.Večera v hoteli.

2. deň

si po raňajkách vychutnáme Vysoké Tatry na jednom z „najtatranskejších miest“ priamo na Štrbskom Plese. Vraj keď si potrebuje človek oddýchnuť, alebo načerpať nové sily toto je to správne miesto. Po príchode individuálne voľno na prechádzky, odporúčame náučný chodník okolo Štrbského Plesa, ktoré je druhým najväčším horským jazerom na slovenskej strane Tatier. Návrat do hotela v poobedňajších hodinách. Možnosť opätovného využitia wellnessu v hoteli, pre tých, čo vodu nemusia a zostala im ešte energia odporúčame zájsť si na kávu do secesnej budovy Grandhotelu v Lomnici, čo je skutočným zážitkom. Večera opäť v hoteli.

3. deň

Po raňajkách bude na programe vstupná brána do našich veľhôr – mesto Poprad. Po príchode si pozrieme Spišskú Sobotu, historicky najvýznamnejšiu časť mesta, do roku 1946 samostatnú obec, niekdajšie centrum cechov, obchodu aj kultúrneho života. Jadro si zachovalo jedinečný ráz stredovekého mestečka s meštianskymi domami. Najvýznamnejšou a najstaršou stavbou na námestí je pôvodne neskororománsky kostol sv. Juraja z polovice 12. storočia. Od prelomu 15. a 16. storočia zdobí kostol päť gotických oltárov. Hlavný Oltár sv. Juraja z roku 1516 je dielom Majstra Pavla z Levoče. Po krátkej prehliadke presu do centra Popradu, kde si pozrieme dominantu hlavného námestia, kostol sv. Egídia so vzácnym barokovým organom a renesančnou vežou. Nasledovať bude individuálne voľno na skorší obed. Poslednou zastávkou zájazdu bude farma Východná, ktorá si žije svojim vlastným životom uprostred rozprávkovo krásnej krajiny, plne rešpektujúca zákony prírody. Venuje sa predovšetkým bio-chovu hovädzieho dobytka a oviec, pestovaniu liečivých bylín a drobného ovocia a výrobe exkluzívnych horských zrejúcich syrov. Farma ponúka aj zážitkové prehliadky, kde sa dozvieme všetko o pestovaní krmiva, kŕmení a dojení zvierat, ktorého pri troche šťastia budeme aj súčasťou. Oblečení v hygienických úboroch navštívime pôrodnicu aj škôlku, kde sú práve narodené teliatka, ktoré vám (ak sa dáte nahovoriť) možno aj ocucajú prst . V Hoteli Spokojných kráv zistíme, že aj kravy majú svojho kaderníka a na záver prehliadky tie najčerstvejšie syrové výrobky aj ochutnáme. Samozrejmosťou je možnosť nákupu produktov v podnikovej predajni. Popoludní cesta do Bratislavy, príchod vo večerných hodinách.


 

 

Rezervácia

 

  

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    24.-26. 3. 2023

Cena

    255€

Cena zahŕňa
 • - autobusovú dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - sprievodca počas celej doby zájazdu, poistenie proti insolventnosti
  - 2 x ubytovanie v 3*hoteli s polpenziou v Tatranskej Lomnici s neobmedzeným vstupom do vodného a saunového sveta
Cena nezahŕňa
 • - miestny poplatok (povinné, hradí klient v hoteli) – 1,50€/noc
  - príplatok za jednolôžkovú izbu – 30€/pobyt
  - prehliadka Múzea TANAPu (fakult.) – dospelý 3€, senior – 1,50€
  - spiatočný lístok na pozemnú lanovku St. Smokovec – Hrebienok - 13€
  - prehliadka farmy Východná s ochutnávkou čerstvých syrov - 15€
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 3€/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK