Veľkonočné zážitky okolo najväčšieho

talianskeho jazera Lago di Garda

"svätyňa prilepená na skale, Safari park a ZOO, Verona..."

Že ste už v tejto najpopulárnejšej rekreačnej oblasti Talianska boli? Garantujem vám, že tu sa dá objaviť vždy niečo nové. Aj my sme už mali kopec rôznych „okruhov“ okolo tejto severotalianskej nádhery, ktorú aj sami Taliani často uprednostňujú pred morom. Najväčšie a najkrajšie talianske jazero vďačí za svoju obľúbenosť nielen bohatej histórií a kultúrnemu vyžitiu, ktoré okolie Gardy svojim návštevníkom ponúka, ale aj ideálnej polohe - zo severu je obklopené krásnymi horami a z juhu olivovníkmi a vinicami. Tento rok sme do veľkonočného koktailu namiešali návštevu drahokamu medzi nebom a zemou (svätyňu doslova prilepenú na skale), či safari parku, kde si z pohodlia nášho autobusu vychutnáme pohľad na voľne sa pohybujúce zvieratá z africkej savany. Všetci naši stáli klienti vedia, že bez ochutnávky vína, či lokálnych produktov, by návšteva Gardy nebola úplná, no a zaujímavosti doplníme návštevou históriou dýchajúcich mestečiek. Prežite s nami veľkonočné sviatky na Garde a zažite netradičné vítanie jari!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Ráno odchod zo Slovenska, cesta smerom do Talianska, kde bude našou prvou väčšou zastávkou druhé najväčšie mesto Benátska – Verona. Gýčové bulváre, či moderné výškové budovy by ste v tejto metropole hľadali márne. Mesto si zachovalo svoju starú tvár a pri prechádzke budete mať pocit, že ste vstúpili na stránky dejepisných kníh. Pre svoju krásu sa kedysi stala dejiskom najznámejšieho ľúbostného príbehu všetkých čias a dnes je zapísaná do svetového zoznamu Unesco. Neprehliadnuteľnou dominantou je slávny rímsky amfiteáter, z 1. stor. n.l. s kapacitou 22 000 divákov, jedna z najväčších stavieb toho typu. S ďalšími pozoruhodnosťami nás zoznámi sprievodca pri prechádzke, po ktorej už nasleduje voľno, kedy si okrem prvého talianskeho pressa, či pizze môžeme vychutnať mesto po svojom. Príchod na ubytovanie do okolia Gardy vo večerných hodinách, ubytovanie, večera v hoteli.

2. deň

dnešné doobedie začneme mimoriadne nevšednou návštevou. Na útese hory Monte Baldo sa totiž nachádza svätyňa, ktorá je doslova prilepená na skale a z diaľky, či na fotkách vyzerá tak nedostupne, že by ste odprisahali, že sa tam smrteľník nedostane. O jeho histórii a postupnom rozrastaní sa viac dozvieme na mieste, po vystúpení z autobusu sa pripravte asi na kilometer dlhú lesnú prechádzku, lemovanú 14 zastaveniami krížovej cesty, kým sa ocitneme zoči-voči sanktuáriu.. Pre tých, ktorých fyzická kondička nepustí, je možnosť využitia kyvadlovej dopravy až do cieľa. Po načerpaní energie a zaujímavých fotkách nás už čaká Malcesine, obľúbené kúpeľné mestečko ležiace pod majestátnou horou Monte Baldo, s prekrásnym starým mestom, malým prístavom a promenádou, ktorá priam láka na jarné prechádzky. Kvôli množstvu olív nachádzajúcich sa v okolí sa nazýva olivovou riviérou. Na prechádzke historickým centrom prepleteným úzkymi uličkami s radom barov, kaviarní, obchodov, či reštaurácií´ objavíme nádherný Kapitánsky palác s nástennými maľbami v benátskom štýle, ako aj 2 staré kostolíky. V meste sa nachádza aj scaligerský hrad v štýle benátskej gotiky v ktorom dnes sídli prírodovedné múzeum a ktoré sa v čase voľna oplatí navštíviť kvôli výhľadu z veže. Po prechádzke individuálne voľno v malebnom mestečku. Neďaleko mestečka sa ešte na spiatočnej ceste zastavíme na chvíľu v mestečku, kde nájdeme najkratšiu rieku na svete. Meria len 175m a my môžeme pozorovať jej zrod v meste ako aj ústie do jazera Garda. Objavíme tu aj malinké múzeum jazera a rybárstva. Deň zakončíme v jednom z viacerých vinárstiev, ktoré sú v okolí. Dobrá ochutnávka vína sprevádzaná lokálnymi produktmi na takom výlete povinnou jazdou. Večera v hoteli.

3. deň

Po raňajkách nás čaká populárny Safari park, ktorý určite poteší nielen milovníkov divokých zvierat z africkej savany. Z pohodlia nášho autobusu si za prítomnosti miestneho sprievodcu vychutnáme pohľad na 175 druhov zvierat, medzi iným žirafy, gepardy, nosorožce, levy, zebry, či rôzne druhy antilop, ktoré tu žijú vo svojom prirodzenom prostredí. Druhá zóna parku je určená výhradne pre peších. Prejdeme sa tu po 5 kontinentoch, kde nájdeme typických predstaviteľov pre každý kontinent, navštívime tropický skleník, terárium, či výstavu exotických rastlín. V skorých poobedňajších hodinách presun do Bardolina. Keby existovala súťaž o hlavné mesto vína na Garde určite by zvíťazilo Bardolino. Veď nie nadarmo je Bardolino aj známa značka lahodného červeného vína pochádzajúceho z okolitých viníc. Okrem románskeho kostola San Severo nás v meste čaká veľkonočný trh. Na turistov tu číhajú stánky ponúkajúce ochutnávky oleja, vína, kultúrne vystúpenia, či hudobné programy. 4-dňové veľkonočné trhy sú každý rok zároveň symbolom otvorenia turistickej sezóny. Individuálne voľno v mestečku. Na záver navštívime výrobňu tunajšieho olivového oleja s vyše 70 ročnou tradíciou. Okrem komentovanej prehliadky nás čaká ochutnávka lahodného olivového oleja. Ten z okolia Gardy patrí medzi najlahodnejšie v krajine. Príchod do hotela, oddych, večera.

4. deň

sa po raňajkách krátko zastavíme v najväčšom hypermarkete na Garde, aby sme doniesli niečo aj tým, čo zostali doma a následne zamierime do jedného z nedoceňovaných mestečiek na jazere, ktorým je Peschiera del Garda. Mesto sa vďaka mohutným benátskym obranným systémom dostalo na zoznam Unesco. Spoločná prehliadka zaujímavého mesta, následne individuálne voľno v historickom mestečku, posledná talianska zmrzlina, či Aperol Spritz a ide sa domov. Arrivedereci Italia!

 

Rezervácia

 

  

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    7.4. - 10.4. 2023 ( 4 dni/ 3 noci)

Cena

    459€

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - skúsený sprievodca zájazdu, poistenie voči insolventnosti
  - 3x ubytovanie v 3*hoteli v okolí Lago di Garda s polpenziou
  - miestny sprievodca v Safari parku
  - 1 x degustácia u vinára zo 4 druhov vína + snack z miestnych špecialít
Príplatky/vstupy:
 • - miestna taxa – 3,30€/pobyt hradíte v hoteli
  - príplatok za jednolôžkovú izbu - 16€za noc teda 48€ za 3 noci
  - vstup do Safari parku + Fauna park - dieťa do 13 rokov a senior nad 65 rokov 10€, dospelý - 16€
  - komentovaná prehliadka + ochutnávka niekoľkých druhov olivového oleja - 6€
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 3€/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ S MINIMÁLNYM POČTOM 15 ÚČASTNÍKOV PRI LETECKOM, ALEBO 30 ÚČASTNÍKOV PRI AUTOBUSOVOM ZÁJAZDE

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK