Veľkonočná Istria s hotelom pri mori,

s potulkami po pamiatkach a vinársky jarmok

( panoramatická plavba v cene zájazdu )

Inšpirujúc sa známym sloganom „ Slovenské more je v Chorvátsku“ vás pozývame prežiť veľkonočné sviatky na chorvátskej riviére. Hovorí sa, že jarné slniečko v kombinácii s morským vzduchom robí divy a najlepšie je presvedčiť sa o tom na vlastnej koži, tak neváhajte a využite veľkonočný pobyt v príjemnom 4* hoteli na chorvátskom pobreží spojený s bohatou históriou okolitých miest a mestečiek. Počas 4 dní zažijete okrem prechádzok po pláži aj celodenný výlet za pamiatkami polostrova s návštevou údajne najkrajšieho mesta na Istrii starobylého ROVINJ, či neďalekého POREČU, ktorý je z historického hľadiska považovaný za jedno z najhodnotnejších miest oblasti. Nezabudnuteľný zážitok a skutočne lokálnu atmosféru sľubuje veľkonočný vinársky jarmok v stredovekom mestečku v centrálnej Istrii, kde budeme môcť v 12 lokálnych vinárstvach do sýtosti ochutnávať tunajšie víno a porovnať, či sa vyrovná tomu nášmu... Za bonus sa ráta aj panoramatická plavba s prekvapením od kapitána, či návšteva skrytých maličkých mestečiek ostrova, ktoré by ste sami určite neobjavili.... A tí najodvážnejší sa môžu aj namočiť... trebárs aj do vyhrievaného vonkajšieho hotelového bazéna. Prežite veľkonočné sviatky trochu inak – pri mori v Chorvátsku!

 RÁMCOVÝ PROGRAM:

 1. deň

odchod z Bratislavy v ranných hodinách, cesta s povinnými prestávkami cez Rakúsko. V skorých obedňajších hodinách dorazíme do metropoly Štajerska – Grazu. Druhé najväčšie mesto Rakúska nás privíta už tradičnými veľkonočnými trhmi, ktoré sú preslávené svojimi kulinárskymi špecialitami a nezabudnuteľnou jarnou atmosférou. Miestni ľudoví majstri tu vystavujú svoje originálne výrobky. Obdivovať môžeme bohatý veľkonočný sortiment ako ručne maľované vajíčka a kraslice, alebo výrobky z dreva, skla, či keramiky. Na trhoch nechýbajú regionálne sladkosti, či dobroty zo sedliackych dvorov, ale aj typické štajerské špeciality ako známy tekvicový olej, či kvalitné miestne vína. Kto má záujem o ďalšie spoznávanie mesta so sprievodkyňou, môže sa vyviesť lanovkou so 61% stúpaním na hrad, ktorý je prakticky v centre mesta. Nakoľko presklená lanovka ponúka prekrásny panoramatický výhľad na staré mesto odporúčame absolvovať všetkým, ktorí ešte v Grazi neboli. Po vychutnaní si jarnej atmosféry pokračujeme v ceste do nášho letoviska na chorvátskej Istrii. Ubytovanie vo vyskúšanom výbornom hoteli na pobreží. Po ubytovaní individuálne voľno do večere.

 2. deň

sa po raňajkách potúlame po okolí, kde objavíme zaujímavé poklady kraja s miestnou sprievodkyňou. Začneme obľúbeným letoviskom Istrie, ktorým je Poreč. Jeho najväčšou a najlákavejšou kultúrnohistorickou atrakciou je Eufraziova bazilika, pochádzajúca z prvej polovice 6.st., s prvkami pôvodnej rannokresťanskej a byzantskej architektúry. Zaraďuje sa k najhodnotnejším historickým komplexom z tohto obdobia v celej Európe, za čo si vyslúžila zápis do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Biskup Eufrazius nechal interiér baziliky vyzdobiť mozaikami, ktoré sú umelecky porovnateľné s tými, ktoré sa nachádzajú v talianskej Ravenne. Steny sú ozdobené unikátnymi freskami. Starobylú atmosféru mesta dopĺňajú pozostatky chrámu Neptúna a Marta z 1. storočia, ktorý bol najväčším svätostánkom na pobreží Jadranu. V Poreči sa okrem toho nachádza veľké množstvo palácov, či kostolov, za zmienku a obhliadku stoja určite aj mestské hradby a veže, ktoré sa zachovali až dodnes. Po prehliadke možnosť posedieť si v starých uličkách mesta, trebárs aj pri poháriku dobrého istrijského vína. Pokračujeme mestečkom, ktorého začiatky siahajú do 3.st.n.l. Rovinj patrí k najkrajším mestám na Istrijskom polostrove a preto tu dodnes chodí po inšpiráciu mnoho umelcov. Zaujímavá je predovšetkým pôvodná časť mesta, kde nájdeme pozostatky rímskej, byzantskej i franskej nadvlády. Na najvyššom mieste starého mesta sa vypína najväčší barokový kostol celej Istrie, Kostol sv. Eufémie, patrónky ostrova. Centrum tvoria aj úzke uličky, maličké námestia, množstvo galérií, kaviarní a reštaurácií. Podobne ako v iných istrijských mestách aj tu je všadeprítomný taliansky duch. Po individuálnom voľne nás čaká ešte panoramatická plavba s prekvapením od kapitána, pri ktorej spoznáme polostrov z vodnej hladiny. Príchod do hotela v neskorých poobedňajších hodinách, večera v hoteli.

 3. deň

dnes sa v duchu veľkonočného hodovania vydáme s miestnou sprievodkyňou do staručkého mestečka v centrálnej Istrii, v ktorom akoby ignorovali čas. Kým sa tu totiž nezačali každoročne konať veľkonočné vinárske ochutnávky mestečko žilo tak trochu mimo záujmu turistov svojim pokojným každodenným životom. Po príchode teda určite počkajte na povinné „kolečko“ so sprievodkyňou, pri ktorom objavíte naozaj nedotknuté stredoveké kostoly, kaplnky, či paláce. Prezradím len, že v rámci prechádzky narazíme aj na najkrajší neskorogotický palác v strednej Istrii. Po prechádzke v stredoveku môže nasledovať zábava. Po slávnostnom otvorení vinárskeho jarmoku starostom mesta každý účastník „vyfasuje“ degustačný pohár, s ktorým sa môže rozbehnúť do ľubovoľnej z 12 vínnych pivničiek, ktoré sa tu volajú „konoba“. A ochutnávať, čo hrdlo ráči.... V cene degustácie nie je zahrnuté občerstvenie, ktoré si každý môže dopriať individuálne za poplatok. Jarmok sprevádza veselá hudba, hrá sa na námestiach, či vo viniciach a po niekoľkých pohárikoch dobrého istrijského vína nás možno vyzvú aj na tanec...:) Okrem vinárov tu budú aj rôzni producenti typických istrijských produktov, takže o originálny darček nebude núdza. Príchod do hotela v neskorých poobedňajších hodinách. Večera v hoteli.

4. deň

nás ešte zopár príjemných zastávok čaká v centrálnej Istrii. Nakoľko väčšina turistov sa ťahá na pobrežie, malé mestečká v strede polostrova sú niekedy skutočným prekvapením. Našou prvou zastávkou je horské mesto Motovun, známe svojou benátskou koloniálnou architektúrou. Pri prechádzke môžeme obdivovať stále nedotknuté hrubé hradby z 13.storočia, ponúkajúce krásny výhľad na pohorie Učka a dolinu rieky Mirna. V centre mesta sa nachádzajú románske a gotické domy, hradný palác, kostol z neskorej renesancie, či zvonica z 13.stor. Stredoveká radnica je najlepšie udržiavanou verejnou budovou svojho druhu v celom Chorvátsku. Pokračujeme do mesta Grožnjan, ktoré je akousi oázou pre umelcov. Toto stredoveké mesto bolo takmer opustené v 50. rokoch 20. Stor., keď sa tu usadili maliari, hudobníci a ďalší umelci. Dnes sa môžete prechádzať po dláždených uliciach a objavovať početné galérie a umelecké ateliéry - a dokonca si kúpiť jedinečné suveníry. V mestečku individuálne voľno na občerstvenie pred cestou, či nákup domácich olivových olejov a iných lokálnych produktov. Potom nás už čaká cesta s prestávkami späť do Bratislavy, príchod vo večerných hodinách.


 

Rezervácia

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    8.-11.4. 2023

Cena

    449 EUR

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - 3x ubytovanie v 4* hoteli s bufetovými raňajkami a bufetovou večerou, vrátane minerálky a nealko nápojov k večeri (každá izba s balkónom)
  - skúsenú sprievodkyňu a poistenie proti insolventnosti
  - celodenný výlet s miestnou sprievodkyňou (Poreč, Rovinj..)
  - panoramatická plavba
  - návšteva najväčšieho veľkonočného vinárskeho jarmoku na Istrii s neobmedzenou ochutnávkou + degustačný pohár ako darček
  - tradičné veľkonočné raňajky v hoteli
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu - 16€za noc teda 48€ za 3 noci
  - vstup do baziliky v Poreči – cca 7€
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 3 €/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK