Innsbruck, Achensee, Krimmelské vodopády,

Krištáľový svet SWAROVSKI...

" Tirolská rozprávka "

Spolková krajina Tirolsko, krajina, ktorú turisti vyhľadávajú vďaka prekrásnym horským scenériám, krištáľovo čistým horským plesám, ale rovnako aj stredovekým zámkom, hradom a kostolom už po stáročia. Krajina, v ktorej okrem štítov valiacich sa na vás z každej strany budeme obdivovať aj najväčšie a najdôležitejšie mesto tirolských Álp – Innsbruck. Mesto doslova obklopené kulisou veľhôr je mestom kde si podáva ruku minulosť s budúcnosťou. Plavba výletnou loďou po najväčšom tirolskom jazere Achensee ležiacom v zajatí Álp patrí tiež k nezabudnuteľným zážitkom, no a Krimmelské vodopády, ktoré sú najvyššie v Európe si rozhodne nemôže nechať ujsť žiadny milovník alpskej prírody. Čerešničkou na torte bude určite vynovený Krištáľový svet SWAROVSKI - najnavštevovanejšie múzeum Tirolska, ktoré už viac ako 20 rokov láka svojich návštevníkov unikátnym svetom krištáľov, v ktorom dominuje najväčší brúsený krištáľ sveta, či 11 m vysoká krištáľová stena tvorená niekoľkými tonami polodrahokamov. Príďte a zastaňte v nemom úžase... Tirolsko vás rozhodne nesklame!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod z Bratislavy ráno, cesta s povinnými prestávkami do Rakúska. Prvým mestečkom Tirolska, ktoré navštívime bude Kufstein, ktoré si vďaka krásnemu historickému jadru vyslúžilo prezývku „perla Tirolska“. V rámci spoločnej prechádzky uvidíme 140 ročnú Mariánsku studňu, či farský kostol Sv. Víta z 15.stor. s krásnym barokovým oltárom. Medzi atrakcie centra, ktoré nemôžeme vynechať patrí aj stredoveká ulička Römerhofgasse, plná domov s maľovanými fasádami, ktoré na vás dýchnu jedinečnú atmosféru. Individuálne voľno v mestečku. Ďalšou zastávkou je hlavné mesto Tirolska – Innsbruck. Najprv nás čaká prechádzka mestom, na ktorej sa dozvieme prečo bol cisár Maximilián najznámejšou osobnosťou mesta, pofotíme sa pri známej zlatej streche, či pri kostole Hofkirche. Vedeli ste, že aj Innsbruck má svoj Hofburg? Farebné, veselé a hlavne pekne zrekonštruované centrum mesta s úzkymi uličkami a malebnými zákutiami priam pozýva na prechádzku. Po prechádzke individuálne voľno, príchod do hotela v podvečerných hodinách, ubytovanie, večera.

2. deň

Po raňajkách bude prvá zastávka našej cesty pri najznámejších rakúskych vodopádoch, ktoré sú 5. najvyššie vo svete. Táto fascinujúca prírodná atrakcia láka denne stovky ľudí z celého sveta a vďaka výborne upravenej trase umožňuje turistom dostať sa do tesného kontaktu s valiacou sa vodou a pocítiť jej neuveriteľnú silu. Nakoľko spodný stupeň vodopádu je len pár minút od vstupnej brány, návšteva sa odporúča aj menej zdatným turistom. Po príjemnej prechádzke, nadýchaní sa atmosféry a krásnych fotozáberoch pokračujeme v ceste do podnikovej predajne „zážitkovej syrárne“, kam zváža mlieko viac ako 400 miestnych farmárov. Lokálne produkty (nielen mliečne) tu nájdeme od výmyslu sveta, takže potešíme aj tých, čo zostali doma. Voľno na nákup, či občerstvenie na terase. Poslednou zastávkou je mestečko Wattens. Toto nenápadné mestečko sa na celom svete preslávilo najnavštevovanejším rakúskym múzeom s názvom „Krištáľový svet“. Po nedávnej rekonštrukcii sa rozšírené a zväčšené múzeum pýši novými atrakciami. Nájdeme tu novú záhradu v okolí Obra, či krištáľový oblak nad vodnou hladinou, ale aj labyrint naplnený krištáľom, v ktorom nechýba najväčší brúsený krištáľ na svete s 300 tisíc karátmi, či 11 m vysoká krištáľová stena. Presvedčte sa o tom, že Swarovski povýšil bižutériu na šperk. Príchod do hotela pred večerou.  

3. deň

strávime odpoludnie na Achensee, na najväčšom a najkrajšom tirolskom jazere, ktorého krištáľovo čistá voda v náručí hôr očarila už v minulosti rakúskych vládcov. Majestátnosť 2000 m vysokých hôr sa dá pohodlne obdivovať aj z paluby lode počas 50 min. plavby. Po plavbe prechádzka centrom Pertisau pozdĺž jazera, fakultatívne možnosť výletu lanovkou do výšky takmer 1500m s nádherným panoramatickým výhľadom na okolie. Krásna bodka na záver výletu, vrelo odporúčame. Odchod do Bratislavy v skorých poobedňajších hodinách. Príchod vo večerných hodinách.

 

 

Rezervácia


 
 

 Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    28.4 - 30.4. 2023

Cena

    299 €

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - 2 x ubytovanie v 4* tirolskom hoteli s polpenziou
  - sprievodca zájazdu
  - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu 28,50 € na noc, teda 57€ na pobyt
  - turistická taxa – 1,50€/noc - 3€/pobyt
  - vstup na Krimmelské vodopády – dospelý a senior - 8€, dieťa 6-15r. - 4€
  - plavba po Achensee skupinová cena – 14,40€
  - prehliadka zážitkového sveta SWAROVSKI skupinová cena – 21€, dieťa 6-17r. - 7€
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 3 €/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK