Třeboň, Tábor, Jindřichuv Hradec, zážitková zbrojnica,

Schwarzbenberská hrobka...

"Májový predĺžený víkend v južných Čechách"

Južné Čechy patria k najlákavejším regiónom v krajine, pre svoju malebnú prírodu aj historické bohatstvo. Bohaté šľachtické rody a talentovaní umelci tu budúcim generáciám zanechali nespočetné množstvo kultúrnych pamiatok ako dôkaz bohatej a mnohotvárnej histórie – starobylé mestá plné života a kultúry, majestátne hrady aj rozprávkové zámky....Na tento predĺžený víkend sme pre vás pripravili zaujímavý koktail rôznorodých zážitkov, zažite 3 dni v rozprávkovom regióne našich západných susedov!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Cesta s povinnými prestávkami do historického mesta rybníkov a slávnych rodov Rožmberkov a Schwarzenbergov – do Třebone. Súbor renesančných a barokových meštianskych domov na námestí, pôvabná renesančná veža, zámok (ktorý patrí medzi 5 najväčších zámockých komplexov v Čechách) a novogotický mestský pivovar so 600 ročnou tradíciou dotvárajú autentický obraz mesta doby vrcholnej éry rybničného hospodárstva 16. storočia. Po príchode do mesta bude našou prvou zastávkou pozoruhodná osemhranná novogotická stavba, ktorú obklopuje anglický park – hrobka slávneho rodu Schwarzenbergov. Po spoločnej prehliadke s výkladom presun do centra, kde máme individuálne voľno na obed. Následne nás čaká okruh „súkromné Schwarzenberské apartmány" v tunajšom zámku, ktorý nám predstaví posledných majiteľov třeboňského panstva, ktorý tu žili ešte v prvej tretine minulého storočia. Po prehliadke spoločná prechádzka po historických uličkách a nádhernom námestí v Třeboni, v rámci ktorej sa zoznámite s najzaujímavejšími pamiatkami mesta. Potom odchod na ubytovanie, oddych. 

2. deň

po raňajkách sa presunieme do niekdajšieho hlavného centra a vojenskej pevnosti radikálneho husitstva. Mesto Tábor, spojené najmä s menom Jána Žižku z Trocnova – spoluzakladateľa, patrí k najkrajším mestám v južných Čechách a niet divu, že je jeho centrum pamiatkovou rezerváciou. Napriek stavebným úpravám si už po stáročia zachováva svoj stredoveký charakter. Ako každé kráľovské mesto, aj Tábor si najviac zakladal na svojej radnici, ktorá sa radí k najvýznamnejším pamiatkam neskorej gotiky v Čechách. Jej sála je dokonca druhým najväčším necirkevným interiérom v gotickom slohu hneď po Vladislavskej sále na Pražskom hrade. Práve v tejto budove sa nachádza známe Husitské múzeum, ktoré po prehliadke mesta spoločne navštívime. Okrem nádhernej gotickej sály uvidíme aj rozsiahle podzemné pivničné priestory z 15. a 16.stor., ktoré sú zaujímavou technickou pamiatkou neskorého stredoveku. V čase obeda presun na filmový „Housuv mlyn“. Po spoločnom obede v tunajšej stredovekej krčme nás čaká prehliadka zážitkovej zbrojnice. Tá je plná zbraní a zbrojí, ktoré si zahrali v slávnych veľkofilmoch, divadelných hrách aj muzikáloch. Čaká tu na nás cez 3000 akčných rekvizít zo všetkých historických epoch, až po vzdialenú budúcnosť a fantasy. Ide o jedinú zbrojnicu v Európe, kde si môžeme vystavené exponáty odfotiť aj vyskúšať (pokiaľ vám však nevadí, že zbroj pred vami nosil napríklad Tom Cruise alebo Brad Pitt :-)) Na záver dnešného dňa stihneme ešte jeden sladký zážitok. Múzeum čokolády a marcipánu mapuje históriu čokolády a jej následné spracovanie do tabuliek, praliniek, či figúrok. Nájdeme tu zaujímavé modely, ako najväčší čokoládový vlak v Čechách, Mr. Beana v životnej veľkosti aj s autom, či husitský sprievod. Aby nejedli len oči, po prehliadke určite dobre padne degustácia. Po návrate do hotela spoločná večera.

3. deň

po raňajkách sa ešte zastavíme v Třeboni a dopozeráme si pamiatky, ktoré sme prvý deň nestihli. Poprechádzame sa spolu po historických uličkách a nádhernom námestí, a zoznámime sa s najzaujímavejšími pamiatkami mesta. Potom odchádzame do nemenej zaujímavého juhočeského mesta, Jindřichovho Hradca. Dominantou mesta je rozsiahly komplex hradu a zámku, ktorý je so svojimi 3 nádvoriami tretí najväčší v Čechách a ktorý sa pýši gotickými a renesančnými budovami s bohatou výzdobou interiérov. Po príchode spoločná prehliadka mesta, po nej návšteva hradu, kde si prejdeme osvedčený výberový okruh, v ktorom uvidíme od gotickej (stále funkčnej) Čiernej kuchyne z 15.stor., cez reprezentačné priestory pána domu z konca 16.stor. s pôvodnými nástennými maľbami a kazetovými stropmi, až po hudobný pavilón Rondel, ktorý je považovaný za perlu manierizmu v strednej Európe. Po prehliadke individuálne voľno v meste na obed a kávu, príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

 

Rezervácia

 

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    6.5. – 8.5. 2023

Cena

    235€

Cena zahŕňa
 • - autobusovú dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - 2 x ubytovanie s raňajkami v 3* penzióne v južných Čechách
  - 1 x spoločný obed v krčme „Housuv mlýn“
  - 1 x 3 chodová večera v reštaurácii v Třeboni
  - 1 x 2 chodová večera v penzióne

  - skúsený sprievodca zájazdu, poistenie proti insolventnosti
Príplatky/vstupy:
 • - komplexné cestovné poistenie Union – 9€
  - miestny poplatok (povinné!) - 1€/noc (platí sa v hoteli)
  - príplatok za jednolôžkovú izbu - 40€/pobyt
  - komentovaná prehliadka v zámku v Třeboni – dospelý 8€, senior nad 65r. 6€
  - komentovaná prehliadka Schwarzenberskej hrobky – dospelý 6€, senior nad 65r.- 4,50€
  - spoločná prehliadka pivovaru Regent s degustáciou – 9€
  - vstup do husitského múzea so sprievodcom – dospelý 6€, senior nad 65r. – 4,50€
  - komentovaný vstup do zážitkovej zbrojnice – jednotná cena 6,50€
  - komentovaná prehliadka múzea marcipánu a čokolády s degustáciou - 15€
  - komentovaná prehliadka v zámku Jindřichuv Hradec – dospelý 9€, senior 7€
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 3€/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ S MINIMÁLNYM POČTOM 15 ÚČASTNÍKOV PRI LETECKOM, ALEBO 30 ÚČASTNÍKOV PRI AUTOBUSOVOM ZÁJAZDE

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK