STOVEŽATÁ PRAHA s plavbou pražskými Benátkami

"Pražský hrad, Staromestská radnica s orlojom..."

Praha - jedno z najkrajších svetových miest ležiace v samom srdci Európy, pokladnica nespočetných historických a kultúrnych pamiatok, ktorá jednoznačne stojí za návštevu v každom ročnom období. Prijmite prosím naše pozvanie do” stovežatej matičky “ v jednom z najkrajších mesiacov roka – v máji.

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod z Bratislavy ráno, cesta s povinnými prestávkami do Prahy. Po ceste väčšia prestávka v motoreste so samoobslužnou reštauráciou, možnosť skorého obeda. Zo všetkých pamiatok Unesco, ktoré sa v Prahe nachádzajú, jednoznačne dominuje hradný komplex, tróniaci vysoko nad Malou Stranou. Podľa Guinessovej knihy rekordov je najväčší na svete, preto by sme na jeho podrobné preskúmanie potrebovali aj týždeň. V rámci vstupenky si na 4 najdôležitejšie objekty však čas určite nájdeme – Starý kráľovský palác, bazilika sv. Jiří, katedrála sv. Víta a slávna zlatá ulička, pozostávajúca z farebných domčekov zo 16.a 17.stor, ktorá sa stala neskôr liahňou umelcov a iných tvorivých ľudí. Z jej slávnych obyvateľov spomeňme aspoň Franza Kafku, či básnika Seiferta. Každý návštevník rozľahlého komplexu si svoje tempo návštevy určuje sám, nakoľko prehliadka jednotlivých objektov je individuálna. Potrebné informácie dostanete od nášho sprievodcu. Súčasťou komplexu sú aj nádherné záhrady Pražského hradu, do ktorých sa najmä v máji určite oplatí aspoň nakuknúť. Historicky najpozoruhodnejšia je Kráľovská záhrada, ktorej najväčším pokladom je Spievajúca fontána, patriaca medzi najkrajšie renesančné vodné fontány široko-ďaleko. Na načerpanie nových síl poslúžia aj palácové terasové záhrady s bohatou architektonickou výzdobou. Po oddychu sa vydáme cez Malú Stranu a Karlov most k prístavu, kde sa nalodíme na palubu vyhliadkovej lode postavenej v duchu tradície 19.storočia. Plavba Pražskými Benátkami s najkrajším výhľadom na Karlov most a panorámu Hradčian má svoje čaro v každom ročnom období. Vydajte sa s nami objaviť doposiaľ neznáme a tak trochu tajomné zákutia českej metropoly, užite si vodný tunel pod Starým mestom a preplávajte priestormi vodného kanálu Čertovka, ktorý je opradený legendami. Občerstvenie na palube vyhliadkovej lode je v cene. Následne presun do hotela, ktorý sa nachádza v centre mesta. Individuálne voľno na večeru, či prechádzky v historických uličkách mesta.

2. deň

po raňajkách spoznáme pražské Staré mesto. Príjemnou prechádzkou z hotela cez Václavské námestie, okolo Prašnej brány, či Obecného domu sa dostaneme až na Staromestské námestie so známym orlojom, či radnicou. Pražský orloj, geniálny prístroj, ktorý po celé storočia ukazuje nielen čas a dátum, ale aj polohu Slnka, fázy Mesiaca, astronomické cykly, či sviatky kresťanského kalendára. Viac o ňom, ale aj o staromestskej radnici sa dozvieme na mieste v rámci komentovanej prehliadky. Staromestská radnica skrýva historické sály s cennými maľbami, gotickú kaplnku s pohľadom na figúrky apoštolov, gotickú vežu s vyhliadkou, ale aj románsko-gotické podzemie s historickou expozíciou. Napriek tomu, že dostať sa do veže staromestskej radnice nie je náročné, za príplatok je možnosť zaviesť sa tam výťahom. Po spoločnej prehliadke voľno na obed a individuálne spoznávanie mesta až do odchodu. Pre obdivovateľov Muchu dávame do pozornosti, že len 8 min chôdze „od Staromáku“ sa v krásnom barokovom Kaunickom paláci nacháza Muchovo múzeum. Nájdeme tu asi 100 diel slávneho autora, pričom pozornosť sa sústreďuje hlavne na parížske obdobie, ktoré je svetovo najznámejšie. Súčasťou expozície je aj obchod, ktorý ponúka darčeky s Muchovými motívmi. Pre ostatných odporúčame po obede kávu, či koláč v niektorej zo známych pražských kaviarní. Odchod z Prahy v poobedňajších hodinách, príchod do Bratislavy vo večerných.

Rezervácia

 

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    19.5. - 20.5. 2023

Cena

    119€

Cena zahŕňa
 • - autobusovú dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - 1 x ubytovanie v 3 * hoteli v centre Prahy s raňajkami
  - skúseného sprievodcu zájazdu
Príplatky/vstupy:
 • - vstupenka na okruh Pražského hradu - 11€, senior 65+ aj dieťa 6-16 rokov – 5,50€
  - komentovaná prehliadka Staromestskej radnice s orlojom – skupinová cena – cca 10€
  - plavba po Pražských Benátkach s občerstvením (pivo alebo limonáda, čaj alebo káva, medový perník alebo zmrzlina) + vstup do múzea Karlovho mosta – skupinová cena 16,50€
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 3€/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ S MINIMÁLNYM POČTOM 15 ÚČASTNÍKOV PRI LETECKOM, ALEBO 30 ÚČASTNÍKOV PRI AUTOBUSOVOM ZÁJAZDE

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK