ostrov Krk, panoramatická plavba, Záhreb, Rijeka,

Opatija a jaskyňa Postojna

"júnový poznávací pobyt pri mori v Chorvátsku"

Inšpirujúc sa známym sloganom „Slovenské more je v Chorvátsku“ vás pozývame prežiť začiatok leta na chorvátskej riviére. Pobyt na letnom slnku s morským vzduchom spojený s návštevou najväčšieho jadranského ostrova, príjemnej panoramatickej plavby, či „chorvátskeho Nice“ sľubuje príjemné prežitie začiatku leta. K tomu všetkému ubytovanie v hoteli s bazénom pri mori, a zastávky v metropole krajiny, či prístavnej Rijeke. Čerešničkou na záver je prehliadka jednej z najznámejších jaskýň široko-ďaleko. Kombinácia rôznorodých zážitkov, spojených s relaxom a slaným morským vzduchom dostane každého!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

odchod z Bratislavy v ranných hodinách, cesta s povinnými prestávkami. Dlhšiu zastávku si doprajeme v hlavnom meste Chorvátska. Záhreb je fascinujúce mesto, pretože v sebe skrýva to najlepšie zo západnej a východnej kultúry. Mesto je dnes rušná metropola južnej Európy s množstvom pamiatok, ale aj veľkým počtom povestných cukrární. „Najväčšia kaviareň Európy“ takto volajú domáci svoje hlavné mesto a o pravdivosti výroku vás presvedčia stovky kaviarní a cukrární roztrúsených po meste. Krátka spoločná prehliadka krásnych romantických uličiek, kostolíkov, či katedrály, individuálne voľno na obed.. Popoludní pokračujeme v ceste až na pobrežie, do známeho letoviska Crikvenica, kde budeme ubytovaní počas celého zájazdu. Po ubytovaní možnosť ochladiť sa v hotelovom bazéne, či v mori, resp. prechádzka pri mori, večera v hoteli.

2. deň

Dnes nás čaká výlet na ostrov Krk - najväčší ostrov na Jadrane, ktorý patrí k najnavštevovanejším ostrovom v Chorvátsku. Tešiť sa môžete na návštevu malebného mesta s rovnomenným názvom Krk, ktoré patrí medzi najstaršie osídlené miesta na Jadrane. Mohutné opevnenie z 12. stor. dodáva mestu typický stredoveký ráz. Skutočnou atrakciou je sieť úzkych uličiek vinúcich sa okolo románskej katedrály a hrad z 15. storočia. Po príchode spoločná prechádzka mestečka, po ktorej budeme mať krátke individuálne voľno. Následne presun do Punatu odkiaľ sa plavbou za necelých 15 min dostaneme do úplne iného sveta na malý ostrovček Košljun. Tu akoby sa zastavil život. Na celý ostrov sa zmestil iba kláštor s kostolom a záhradou. V kláštornej knižnici z 15.storočia zhromaždili mnísi neoceniteľnú zbierku vzácnych kníh. Po prehliadke návrat do Punatu, kde nás čaká voľno na obed. Ostrovu dominujú olivové háje a svahovité pasienky, ktoré sú ideálne pre chov oviec. Preto nie je žiadnym prekvapením, že aj rodinná farma na ktorú zavítame sa venujeme okrem pestovania olív aj výrobe vynikajúceho syra. Po prehliadke farmy nás čaká ochutnávka z 5 druhov syra, tunajších olív, či olivového oleja, ale aj vlastných fíg, či marmelády. Na záver si pripijeme pohárom bieleho, alebo červeného vína. Príchod do hotela v neskorých poobedňajších hodinách, voľno pri bazéne, alebo kúpanie v mori, či prechádzka po pobreží. Večera v hoteli.  

3. deň

po raňajkách je na programe návšteva neďalekej Opatije. Klimatické a prímorské kúpele dostali meno podľa benediktínskeho opátstva, ktoré tu bolo založené v 15.st. Kostol sv. Jakuba s parkom, dievča s čajkou, ale najmä opatijská promenáda je to, čo urobilo z Opatije jedno z najluxusnejších letovísk Rakúsko – uhorskej monarchie. Dodnes tu vďaka stavebnému štýlu opatijských víl cítiť dedičstvo životného spôsobu šľachticov monarchie. Príjemná prechádzka po parkoch i pozdĺž mora vám umožní zažiť minulosť aj prítomnosť chorvátskeho NICE. Pri prechádzke určite nevynecháme záhradnícke skvosty Park pri Ville Angiolina ako aj park St Jakov, kde rastie asi 150 druhov rôznych rastlín, z ktorých vyniká najmä japonská kamélia, ktorá je dnešným symbolom mesta Opatija. Obedňajšie voľno si už doprajeme v najväčšom chorvátskom dopravnom prístave v Rijeka. Mesto stráži už viac ako 1200 rokov pevnosť Trsat vypínajúca sa na kopci, tú si však necháme na inokedy. Po individuálnom voľne na obed (nevynechajte reštaurácie v okolí prístavu) sa prejdeme spolu so sprievodcom po tunajšom korze, ktoré je akýmsi srdcom mesta lemované kaviarničkami a obchodmi. V centre mesta sa nachádza Kostol Nanebovzatia Panny Márie so šikmou vežou, ktorá je od osi odklonená o 40 cm, ale aj katedrála sv. Víta, či mestská veža. Návrat do hotela v poobedňajších hodinách, možnosť využitia hotelového bazéna, alebo kúpania na pláži, večera.

4. deň

si po raňajkách môžeme celé doobedie vychutnať relax po svojom. V poobedňajších hodinách vydáme autobusom, alebo vláčikom do historického centra mesta, ktoré má bohatú históriu. Po prechádzke so sprievodcom individuálne voľno na vychutnanie si atmosféry na promenáde, možnosť návštevy miestneho akvária. Potom nás čaká okružná podvečerná plavba, pri ktorej si pri pohári sektu vychutnáme rozprávkové pohľady na ostrov Krk aj na pobrežie. Večera v hoteli.

5. deň

S Chorvátskom sa sa po raňajkách rozlúčime, no po ceste domov je na programe ešte jeden cieľ - návšteva svetoznámej jaskyne Postojna, ktorá je považovaná za najväčšiu turistickú atrakciu v Slovinsku a najznámejšiu jaskyňu sveta! Ako jediná sa môže pýšiť vyše 4 kilometrovou dvojkoľajnou železnicou, po ktorej premáva vláčik. Jaskyňa funguje už vyše 200 rokov počas ktorých ju podľa oficiálnych informácií navštívilo skoro 35 miliónov turistov. A prvým z nich nebol len tak hocikto, ale rovno arcivojvoda a následník rakúskeho trónu Ferdinand I. v roku 1819. Pri prehliadke jaskyne s audioguidom v češtine sa dozviete mnohé zaujímavosti, napríklad aj to, že Postojna mala elektrické osvetlenie skôr ako v niektorých európskych hlavných mestách... Po prehliadke už cesta späť na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.

Rezervácia

 

  

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    10.6. – 14.6. 2023 ( 5 dni/ 4 noci)

Cena

    469€

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - sprievodca zájazdu
  - ubytovanie v 3* hoteli v Crikvenici s polpenziou ( pivo, víno, nealko nápoj k večeri v cene!)
  - poistenie proti insolventnosti
  - presun loďou na ostrov Košljun + vstup do kláštora
  - návšteva lokálnej syrárne na ostrove s ochutnávkou 5 druhov syra, olív, olivového oleja, fíg, marmelády s pohárom bieleho, alebo červeného vína
  - cca 2 hod panoramatická plavba po pobreží s pohárom sektu

Príplatky/vstupy:
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu – 52€/pobyt, pobytová taxa – 6€/pobyt
  - vstup do jaskyne Postojna so slovenským audioguidom – cca 28€
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 3€/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ S MINIMÁLNYM POČTOM 15 ÚČASTNÍKOV PRI LETECKOM, ALEBO 30 ÚČASTNÍKOV PRI AUTOBUSOVOM ZÁJAZDE

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK