bylinkový raj, vína od Templárov a

Rozprávkové Lednice s plavbou


"zážitkový deň na južnej Morave"

Perla južnej Moravy rozhodne nespí v žiadnom ročnom období. Príďte si vychutnať nádherné scenérie, rozprávkové interiéry, lahodný čaj a skvelé víno v tomto čarovnom kraji!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

Prvá zastávka našej cesty je malebné mestečko Lednice v srdci Lednicko-valtického areálu. Jeho dominantou je bezpochyby Lednický zámok - reprezentačné letné sídlo v duchu anglickej gotiky. Pre tých, čo tu ešte neboli sme rezervovali prehliadkový okruh, ktorý vás zavedie práve do reprezentačných sál, kde prebiehali veľkolepé stretnutia európskej šľachty. Sú vybavené vyrezávanými stropmi, dreveným obložením stien a vybraným zariadením, jednoznačne pastva pre oči. Dokonalým rámcom zámku je francúzska záhrada a rozsiahly park, jeden z najväčších v Českej republike. Kto už v zámku bol a chce absolvovať len plavbu voľno v areáli. Po spoločnej prehliadke interiérov a krátkom voľne na kávu nás čaká krásna prechádzka areálom k minaretu. Táto turecká veža je so svojimi takmer 60m najväčšou stavbou tohto druhu v neislamských krajinách. Po dostatočnom voľno na fotenie, či posilnenie sa späť k zámku dostaneme vyhliadkovou plavbou. Voľno na individuálny obed v okolí zámku. V poobedňajších hodinách povedú naše kroky do bylinkového raja – modernej výrobne biočajov a biokorenín SONNENTOR. Pri krátkom videu a zážitkovej exkurzii voňavými skladmi spoznáme zaujímavý príbeh a filozofiu firmy a odhalíme tajomstvo zrodenia nálevového sáčku od pestovania byliniek, až po šálku čaju. V rámci prehliadky nás čaká aj ochutnávka 1čaju a 1korenia, pri ktorých dostaneme aj rôzne tipy na ich využitie v kuchyni. Následne si môžeme produkty aj s nejakým dezertíkom dopriať v čajovom salóniku, či vybrať si z množstva čajov, korenia, alebo ostatných špecialít v obrovskom výbere priamo v podnikovej predajni. S nápojom v ruke môžeme navštíviť aj „vyhliadku na výslní“, ktorá odkrýva pekný výhľad na kostol s miestnym zámkom a v prípade slniečka na Biele Karpaty, Veľkú Javorinu, či dokonca slovenské Malé Karpaty. Z voňavého raja sa krátkou prechádzkou presunieme do Templárskych pivníc, ktoré patrili k najobľúbenejším vinárskym cieľom roku 2020 v Čechách. V legendárnych historických pivniciach na nás dýchne tajomná atmosféra stredoveku a okrem toho si v rámci komentovanej prehliadky užijeme ochutnávku skvelých templárskych vín. Návrat do Bratislavy v podvečerných hodinách.

 

Rezervácia

 

  

 


 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    1.7. 2023

Cena

    29€

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - sprievodca zájazdu
  - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
 • - vstup do zámku Lednice na 1. okruh - 11€ (v prípade záujmu nahlásiť spolu so zájazdom)
  - plavba od minaretu k zámku – 8€
  - exkurzia do výroby biočajov a biokorenín Sonnentor s malou ochutnávkou -5,50€
  - komentovaná prehliadka templárskych pivníc s degustáciou – 8,50€
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 3€/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.


ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ S MINIMÁLNYM POČTOM 15 ÚČASTNÍKOV PRI LETECKOM, ALEBO 30 ÚČASTNÍKOV PRI AUTOBUSOVOM ZÁJAZDE

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK