Rakúsko, Švajčiarsko, Nemecko, Lichtenštajnsko -

alpský štvoruholník

"plavba po Bodamskom jazere, lanovka, ochutnávka švajčiarskych syrov..."

Gýčovo pekné jazerá, lúky a pastviny pod nádhernou kulisou horských hrebeňov pretkávané zachovalými historickými mestečkami – také je Vorarlbersko, najzápadnejšia krajina spolkovej republiky Rakúsko, ktorá leží neprávom, tak trochu v tieni svojich slávnejších susedov. Poďte sa s nami na túto malebnú krajinu medzi Bodamským jazerom a takmer trojtisícovými horami pozrieť trochu bližšie. Jeho fantastická poloha v tesnom susedstve s Nemeckom, a Švajčiarskom a Lichtenštajnskom ho priam predurčuje k najrôznejším výletom.... Vitajte v magickom trojuholníku štátov!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod z Bratislavy ráno, cesta s povinnými prestávkami cez Rakúsko. Prvá veľká zastávka nás čaká v hlavnom meste Tirolska v Innsbrucku. Toto hlavné mesto boduje u väčšiny návštevníkov práve kulisou hôr objímajúcich mesto, jeho centrum však v kráse vôbec nezaostáva. Vedeli ste, že aj Innsbruck má svoj Hofburg? Po krátkej spoločnej prechádzke pod známou Zlatou strechou voľno na občerstvenie, či individuálne poznávanie mesta. Pred večerou príchod na ubytovanie do rodinného hotela v rozprávkovom údolí Klostertal obklopeného lesmi a horami. Večera vždy v hoteli. 

2. deň

po raňajkách začneme s objavovaním hlavného mesta Voralbergu, ktorým je príjemné mestečko Bregenz, ležiace na brehoch Bodamského jazera. Dominantou mesta je Martinská veža v historickom centre, postavená v 14. storočí, ktorá bola prvou barokovou stavbou na brehu jazera. Po krátkej prechádzke nás čaká lanovka na horu Pfänder, ktorá ponúka jedinečný panoramatický výhľad na Bodamské jazero a 240 alpských vrcholov v Rakúsku, Švajčiarsku a Nemecku. Na vrchole nás víta hneď niekoľko vyhliadkových terás a samozrejmosťou je reštaurácia s vyhliadkou. Po káve pekných fotkách odporúčame asi polhodinový náučný alpský chodník, v rámci ktorého narazíte aj na oplotenú oboru danielov a jeleňou. Po návrate do Bregenz, narazíme v rámci prechádzky Dolného mesta a prístavu na najväčšie plávajúce javisko na hladine jazera v Európe, kde sa už vyše polstoročia konajú v lete kultúrne predstavenia. Voľno na jazernej promenáde, prechádzka po mólach, čas na obed, zmrzlinu, alebo aperitív. Poobede sa nás čaká asi polhodinová plavba loďou. Naším cieľom bude ostrov Lindau, ktorý spolu s rovnomenným starobylým mestečkom leží priamo na brehu Bodamského jazera. Posledná prechádzka do prístavu s promenádou, prevoňanou alpským vzduchom a vôňou jazera. Prístav stráži 6m kamenná socha leva vedľa ktorej sa týči historický maják z polovice 19. stor., ktorý po uhradení mierneho poplatku a zdolaní takmer 140 schodov ponúka nádherný výhľad a náš posledný pohľad na jazero z výšky. Následne prechádzka po malebnom mestečku, kde poobdivujeme jednu z najstarších veží na jazere, ako aj námestie s dnes renesančnou radnicou s krásnymi maľbami na vonkajších múroch. Všade nás budú lákať kaviarničky či vinárne s vonkajšími terasami na pohár vína, či piva, alebo nejakú špecialitu.

3. deň

dnešný deň vás pozývame na výlet do Lichtenštajnského kniežatctva, ktoré je pre mnohých len krátka zastávka po ceste do Álp. Napriek tomu, že sa jedná o naozaj trpasličiu krajinku, návštevu hlavného mesta si užijeme. Najlepšie sa s Vaduzom zoznámime z paluby miestneho vláčika, kde nám ponúkli audioguide dokonca v slovenčine. Po ceste uvidíme radnicu, zaujímavý červený dom, ku ktorému sa viaže miestna legenda, poobdivujeme tunajšie vinice, ale hlavne katedrálu sv. Floriánu, či vládnu budovu. Následne nás čaká vstup do lichtenšajnskej klenotnice, kde sa zoznámime s výberom pokladov z kniežacích zbierok, ako napr. kopia kniežacej koruny, ale aj originálna zbierka umeleckých vajíčok od Fabergého. Po prehliadke individuálne voľno v rámci ktorého vám okrem obeda odporúčame dať si aj pohár lichtenštajnského vína, trebárs aj priamo z kniežacích viníc. Príchod do hotela v poobedňajších hodinách, v prípade dobrého počasia možnosť kúpania vo vodnom parku, len 10min jazdy od hotela, alebo prechádzky v nádhernom prostredí blízko hotela.

4. deň

po raňajkách nás čaká výlet do Švajčiarska. Tento deň polahodíme aj chuťovým pohárikom a hneď prvá zastávka bude smerovať do podnikovej predajne známej alpskej čokoládovne, kde si určite musí každý vybrať niečo pre tých, čo zostali doma. Ďalšou zastávkou dnešného príjemného dňa bude mesto s krásnym historickým jadrom a kláštorom zapísaným v UNESCO - St. Gallen. Kláštorná knižnica so vzácnymi rukopismi je jednou z najbohatších a najstarších na svete, odráža 12 stáročí nepretržitej činnosti a rozhodne stojí za návštevu. Celý kláštorný areál bol v polovici 18.stor. prestavaný v nádhernom barokovom slohu. Po spoločnej prehliadke knižnice voľno v centre historického mestečka, kde môžeme obdivovať hrázdené budovy a krásne meštianske domy s arkádovými oknami. Množstvo kaviarničiek a taverien priam pozýva na malú zastávku, či občerstvenie. V poobedňajších hodinách nás čaká zastávka v syrárni, kde sa vyrába jeden z najznámejších švajčiarskych syrov, nesúci názov regiónu APPENZELLER. Kto by odolal ochutnávke z 5 druhov kvalitného syra,, pričom v podnikovej predajni si ten najchutnejší môže výhodne zakúpiť? Na záver pekného dňa prechádzka po príjemnej dedinke Appenzeller, kde si urobíme krátku zastávku v rodinnej likérke, ktorej hlavným produktom je alkoholický nápoj zo 42 alpských byliniek, ktorého recept si domáci strážia. Príchod na ubytovanie pred večerou.

5. deň

sa s našim hotelom v alpskom údolí rozlúčime a vydáme sa na spiatočnú cestu. Po ceste cez Tirolsko ešte budeme mať ešte zaujímavú prestávku v mestečku Wattens. Toto nenápadné mestečko sa na celom svete preslávilo najnavštevovanejším rakúskym múzeom s názvom „Krištáľový svet“. Po nedávnej rekonštrukcii sa rozšírené a zväčšené múzeum pýši novými atrakciami. Nájdeme tu novú záhradu v okolí Obra, či krištáľový oblak nad vodnou hladinou, ale aj labyrint naplnený krištáľom, v ktorom nechýba najväčší brúsený krištáľ na svete s 300 tisíc karátmi, či 11 m vysoká krištáľová stena. Presvedčte sa o tom, že Swarovski povýšil bižutériu na šperk. Okrem samotného múzea je zaujímavý aj park okolo neho, v ktorom nájdeme okrem rímskych vykopávok aj zaujímavé diela významných súčasných umelcov. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.


 

 

Rezervácia

 

 


 

 

 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 

Termín

    4. 7. - 8. 7. 2023

Cena

    499 €

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným autobusom s klimatizáciou
  - sprievodca zájazdu
  - 4 x ubytovanie v príjemnom rodinnom alpskom 3* hoteli s polpenziou
  - ochutnávka 5 najobľúbenejších druhov syra Appenzeller s chlebom a pohárom vína vo Švajčiarsku
  - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu,- 100€ na 4 noci
  - fakultatívne vstupy (skupinový lístok na lanovku Pfänder, plavba loďou po Bodamskom jazere, vstup do kláštornej knižnice v St. Gallen, jazda vláčikom v Lichtenštajnsku + vstup do klenotnice, Swarovského svet,...)
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 3 €/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK