panoramatická jazda železnicou „Mariazellbahn“, lanovka

Bürgeralpe, Krems a rozkvitnuté Kittenberské záhrady

  "AKTÍVNY VÍKEND v Dolnom Rakúsku"

  Mariazell, známy ako významné pútnické miesto Rakúska nám vďaka svojej polohe ponúka v lete relax v náručí rozprávkovej prírody Bürgeralpe. Málokto vie, že Mariazell sú aj horské klimatické kúpele, čím ich atraktivita v lete v kombinácii s panenskou prírodou stále stúpa. Pre tých, čo majú radi aktívny odpočinok, je tento výlet to „pravé orechové“. Príďte sa s nami presvedčiť, že Mariazell nie je len pútnickou mekkou, doprajte si čarokrásny výhľad z vtáčej perspektívy vrcholu Bürgeralpe, ochutnajte kalíšok tunajšieho horského likéru, či vychýrené mariazellské perníky a zrelaxujte na chvíľu v rozprávkovej prírode. Čerešničkou na torte a našou novinkou bude nezabudnuteľná jazda v panoramatickom vozni železnice „Mariazelbahn“. Veľkým ťahákom výletu bude určite aj rozprávkové údolie Wachau. Tento asi 35 kilometrov dlhý úsek sa tiahne nádhernou krajinou pomedzi vinice, hory, dedinky a malebné mestečká. Jedným z nich je starobylý Krems so svojimi úzkymi uličkami, ktorý určite stojí za zastávku. No a konečne splníme želanie viacerých, navštívime rozprávkové Kittenberské záhrady, ktoré nám umožnia nahliadnuť do záhradníckych kultúr rôznych krajín a zrelaxovať na nádhernom mieste. Ktorá bude vašim favoritom... toskánska, japonská, či anglická?


RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Našim prvým cieľom bude najkrajšia expozícia svojho druhu v celom Rakúsku – Kittenberské záhrady, nazývané tiež záhrady snov. Vstúpte do kúzelného sveta záhradnej fantázie a nechajte sa očariť záplavou pestrofarebných kvetov, tvorivými nápadmi záhradnej architektúry, nezabudnuteľnými miestami s fantastickými výhľadmi a scenériami. Na ploche 30 000 m2 sa rozprestiera 40 tematicky zameraných záhrad. V rámci prehliadky určite narazíte na Vodnú záhradu s ukľudňujúcim zvukom prúdiacej vody, Toskánsku záhradu s náladou a vôňou talianskeho vidieka, vrátane malej vinice, či prevoňanú Ružovú záhradu z ktorej sa šíri vôňa vyše100 druhov ruží, alebo Skalnú horskú záhradu, akoby znesenú z nadmorskej výšky 1500 m kdesi v Alpách. Neobíďte ani záhradné centrum ponúkajúce rozsiahly sortiment rastlín, ale aj rôznych bytových doplnkov, či záhradné bistro, ktoré vám na záver ponúkne okrem nápojov aj rôzne waldviertelské pochúťky. Potom nás už čaká presun do KREMSU, mesta, ktorého centrum sa od r.2000 pýši zápisom v knihe UNESCO. Stredoveké uličky, romantické arkády, či útulné kaviarničky so záhradami pozývajú či lákajú mnohých návštevníkov. V rámci spoločnej prechádzky, ktorá začína Steinerovou bránou uvidíte väčšinu vzácnych pamiatok ako napr. farský kostol sv. Víta – najstarší barokový kostol Rakúska, či stredoveký hrad GOZZOBURG z 13. stor. či trojičné námestie. Individuálne voľno v príjemnom mestečku, na konci ktorého si pre záujemcov môžeme dopriať ochutnávku tunajších marhuľovíc. V poobedňajších hodinách sa už ocitneme v hlavnom meste Dolného Rakúska v St. Pőltene. Nádherné barokové a secesné stavby sa prelínajú s dielami modernej architektúry, no napriek tomu tvoria veľmi harmonický a kompaktný celok. St. Pölten by sa dalo nazvať i hlavným mestom baroka, svedkami jeho veľkej minulosti sú barokové meštianske domy, Kláštor karmelitánok. alebo jadro Inštitútu Anglickej slečny. To všetko spoznáme počas pohodlnej takmer hodinovej cesty mestským vláčikom s českým audioguidom. Individuálne voľno v meste, následne presun na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň

Dnes je deň D... po raňajkách nás už čaká pôsobivá a veríme, že nezabudnuteľná jazda cez 19 viaduktov, 21 tunelov a očarujúcu prírodu do pútnikmi obliehaného Mariazellu. Jazdu najkrajšou a najdlhšou úzkokoľajkou v Rakúsku budeme absolvovať v panoramatických vozňoch s obrovskými oknami a regionálnym jedálenským servisom, ktorý iba umocní zážitok z cesty. Tak usaďte sa pohodlne do kožených sedadiel a vychutnávajte si jazdu... Po príchode sa priamo z centra mestečka vyvezieme lanovkou na obľúbené výletné miesto Bürgeralpe do výšky 1267 m. Výhľad z 21 m vysokej vyhliadkovej veže bude stáť určite zato. Individuálne voľno na prechádzky do okolia, či príjemné posedenie v panoramatickej zimnej záhrade horského hostinca, alebo na terase chaty Plesnivec. Kto chce zažiť príjemnú turistickú prechádzku s miernym prevýšením a výhľadom na 3 jazerá pokračuje so sprievodcom po lesnej cestičke. Okružný turistický chodník má 3,5km a ponúka príjemné zastávky s nádhernými výhľadmi. Po prechádzke voľno na obed, občerstvenie. Spoločný návrat lanovkou do Mariazellu. Po príchode do mesta spoločné objavenie dominanty mesta – baziliky Wahlfahrkirche, ktorá patrí k najvýznamnejším pútnickým miestam v strednej Európe. V rámci voľna odporúčame zastaviť sa v obchode Pirker, ktorý robí tie najchutnejšie perníky široko-ďaleko. Voňavé perníčky spláchneme likérmi s manufaktúry, ktoré sa vyrábajú z 33 druhov byliniek z okolia Mariazellu. Pre záujemcov totiž nasleduje prehliadka bylinkovej manufaktúry s ochutnávkou. V poobedňajších hodinách odchod do Bratislavy návrat večer.

Rezervácia

 

 

 


 

Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    15. 9. - 16. 9. 2023

Cena

    169€

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - 1x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami
  - 2h jazda úzkokoľajkou Mariazelbahn zo St. Pőlten do Mariazellu v panoramatických vozňoch 1.triedy
  - poistenie proti insolventnosti, sprievodca zájazdu
Cena nezahŕňa
 • - príplatok za 1 lôžkovú izbu – 68€
  - fakultatívne večera v hoteli (min.20 zaujemcov) - 25€ (prosíme uviesť záujem v poznámke pri prihlasovaní!)
  - vstup do Kittenberských záhrad – 12€
  - jazda mestským vláčikom v St. Pölten - upresníme
  - lístok na lanovku Bürgeralpe tam aj späť – cca 25€
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 3 €/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.


ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ S MINIMÁLNYM POČTOM 15 ÚČASTNÍKOV PRI LETECKOM, ALEBO 30 ÚČASTNÍKOV PRI AUTOBUSOVOM ZÁJAZDE

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK