plavba, malebné mestečká v údolí Wachau a

  "trhové dni na hrade Aggstein"

 Prijmite našu pozvánku na príjemný výlet v prekrásnej časti Rakúska do údolia Wachau. V mieste, kde sa nad Dunajom hrdo vypínajú starobylé hrady a kláštory začína oblasť Wachau, medzinárodne vychýrená vinárska oblasť, záhrada zmyslov, prosto jedno z najkrajších riečnych údolí, ktoré sa v roku 2000 dostalo na zoznam UNESCO. Vínna réva pokrýva veľkú časť údolia (približne 20 kilometrov z celkovej 36 kilometrovej dĺžky údolia). Víno z tejto oblasti je tej najvyššej kvality, preto si nenechajte ujsť možnosť ochutnať ho buď priamo v Kremse, počas plavby, či počas stredovekého festivalu v Aggsteine. Pozývam vás stráviť voľný deň v nádhernom údolí Wachau u našich susedov!


RÁMCOVÝ PROGRAM:

Prvou zastávkou dnešného dňa je starobylý Krems. Stredoveké uličky, romantické arkády, či útulné kaviarničky so záhradami pozývajú či lákajú mnohých návštevníkov. V rámci spoločnej prechádzky, ktorá začína Steinerovou bránou uvidíte väčšinu vzácnych pamiatok ako napr. farský kostol sv. Víta – najstarší barokový kostol Rakúska, či stredoveký hrad GOZZOBURG z 13. stor. či trojičné námestie. Individuálne voľno v príjemnom mestečku, Pri plavbe loďou, ktorá nás následne čaká, nám ukáže Wachau svoju ďalšiu tvár. Celý úsek lemujú romantické dedinky, či mestečká, starodávne kláštory, hrady a zámky, či nádherné vinice a marhuľové sady. Oddýchnutí sa po asi hodinovej plavbe presunieme do mestečka Spitz, ktoré vďaka svojim kamenným uličkám navodzujú stredovekú atmosféru. Autobusom nás čaká krátky presun na neďaleké ruiny hradu Aggstein, ktorý bol postavený v 12. storočí na neprístupnej skale nad Dunajom. Sídlil v ňom rád stredovekých lúpežných rytierov rodu Kuenringer. Hrad slúžil na vyberanie mýta, ktoré museli platiť lode zastavované mohutnou reťazou natiahnutou cez tok rieky. Kuenringerovci boli postrachom pre celé okolie. Prepadávali dediny a samoty, lúpili na cestách a kontrolovali dopravu po rieke. Aggstein je so svojou "Ružovou záhradkou", ktorá bola založená niekedy zač. 15.stor. opradený mnohými legendami. V rámci individuálnej uvidíme hladomorňu, veľkú rytiersku sálu, či gotickú kaplnku. Vďaka očarujúcemu výhľadu, ktorý sa návštevníkom hradu naskytne, patrí Aggstein k najnavštevovanejším výletným cieľom vo Wachau. V čase našej návštevy sa na hrade bude konať trh, ktorý sa chváli okrem čerstvého ovocia a zeleniny, aj regionálnymi syrovými či klobásovými špecialitami, bio produktmi , všetkým okolo marhúľ, a v neposlednom rade výbornými vínami z Wachau, či remeselnými výrobkami a šperkami. Individuálne voľno na hrade a trhoch až do odchodu. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

Rezervácia

 


 

 

  Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    16. 9. 2023

Cena

    39€

Cena zahŕňa
  • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
    - sprievodca zájazdu
    - poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
  • - plavba loďou Krems – Spitz – 25€
    - vstup na Aggstein (skupinová cena ) - 7€
    - komplexné cestovné poistenie UNION - 3 €/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.


ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ S MINIMÁLNYM POČTOM 15 ÚČASTNÍKOV PRI LETECKOM, ALEBO 30 ÚČASTNÍKOV PRI AUTOBUSOVOM ZÁJAZDE

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK