Wolfgangsee, Traunsee, Bad Ischl a iné

vianočné lákadlá Salzkammergutu

„Gmunden, Hallstatt, St. Wolfgang...“

Salzkammergut – soľnú komoru snáď netreba nikomu zvlášť predstavovať. Že sa ju oplatí navštíviť v každom ročnom období sa presvedčili už mnohí z nás. Krajina s viac ako 70 jazerami, ktoré sú z každej strany obklopené horami, pýšiaca sa úchvatnou prírodou, jedinečným podnebím a vynikajúcimi podmienkami na zimnú či letnú dovolenku je lákadlom pre mnohých zahraničných turistov. Salzkammergut je tiež jednou z mála oblastí v Európe, kde sa dodnes dodržujú ľudové zvyky, medzi ktoré patrí aj vianočná tradícia stavania jasličiek pred dom. Na advent sa do Soľnej komory každoročne hrnú tisíce turistov, aby v svetle sviečok obdivovali nádherne vyzdobené jazerá s mestami a mestečkami a zažili na tomto mieste romantické predvianočné dni. Príďte aj vy stráviť adventný víkend s čarovnou plavbou po romantických jazerách a oddýchnuť si od hektických vianočných príprav v sviatočnej nálade Salzkammergutu!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Našim prvým cieľom je oblasť jazera Traunsee, ležiaceho medzi masívnymi skalami a jeho centrum - Gmunden. Toto milé mestečko s južným šarmom ležiace na pobreží jazera je rovnako čarovné ako v roku 1862, kedy bolo povýšené na kúpeľné mesto. Preslávené je najmä svojou keramikou, ktorú budete môcť vzhliadnuť na vianočných trhoch. Keramické zvončeky sa dostali dokonca aj na radnicu a vytvárajú skutočne originálnu zvonkohru. V centre mesta voľno na vianočných trhoch. Na popoludňajšom programe máme okolie jazera Wolfgangsee, o ktorom sa hovorí, že je jedným z najkrajších v Salzkammergute. Navštívime dve kľúčové idylické mestečká oblasti – Strobl a St. Wolfgang, ktoré majú najmä po zotmení čarovnú atmosféru. Jedinečným symbolom predvianočného jazera je vyše 10 metrov vysoká plávajúca lucerna nazvaná svetlo mieru. V Strobli nám zas ako orientačný bod poslúži veľká jasná kométa. V oboch dedinkách individuálne voľno na trhoch, na ktorých vás v niekoľkých desiatkach stánkoch čakajú remeselné a regionálne špeciality, ozdoby, či obrovský betlehem so živými zvieratami. Z jedného miesta na druhé nás prepraví loďka a poskytne nám tak nádherný výhľad na osvetlené trhy aj jazero z vodnej hladiny. V podvečer odchod na ubytovanie do okolia.

2. deň

Prvou zastávkou dnešného dňa je HALLSTATT, mestečko vstavené do skál na úpätí masívu Dachstein zapísané do svetového zoznamu UNESCO. Archeologické výskumy tu preukázali osídlenie už pred 7000 rokmi a miestne soľné bane patria k najstarším na svete. Malebný Hallstatt je skutočne rozložený na terasách príkreho svahu nad jazerom a pôsobí ako veľký skanzen, ktorý ponúka atmosféru úzkych uličiek a schodíšť s domami, ktoré sa za posledných 150 rokov príliš nezmenili. Dve kostolné veže dokonale dotvárajú panorámu tohto rozprávkového mesta. Na svahu stojí i radnica s hlavným námestím. Po spoločnej prechádzke individuálne voľno v meste a túlanie sa po romantických uličkách. Následne sa presunieme do známych rakúskych kúpeľov, ktoré svoj najväčší rozkvet zažili za vlády cisára Františka, do Bad Ischl. V čase jeho vlády sa stali letnou cisárskou rezidenciou a tým aj miestom stretnutia politikov či umelcov z celej monarchie. Jednou z najnavštevovanejších pamiatok mesta je Kaiservilla (cisárska vila), ktorú dostal cisár František Jozef I. ako svadobný dar pri príležitosti sobáša so Sissi. Nachádza sa uprostred veľkého parku s krásnou mramorovou fontánou. Nakoľko interiér vily sa zachoval v pôvodnom stave určite stojí za návštevu. V hornej časti parku je mramorový zámoček, v ktorom je dnes múzeum fotografie. Prechádzka po centre mestečka ponúka pohľad na krásne vily z obdobia biedermeieru, ktoré majú svoje čaro aj v tomto zimnom období. Zastaviť sa môžete aj v najznámejšej cukrárni v meste - Zauner, kde si rada pochutnávala aj Sissi. Voľno na vianočných trhoch v historickej „Trinkhalle“. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.

 

Rezervácia

 

 Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

 


Najdôležitejšie informácie

 


Termín

    2.12. - 3.12. 2023

Cena

    199€

Cena zahŕňa
  • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
    - ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou
    - sprievodca zájazdu, poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa
  • - komplexné cestovné poistenie UNION – 6€ na 2 dni
    - presun loďou po Wolfgangsee – 7€
    - vstup do cisárskej vily v Bad Ischl – 19€

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK