Innsbruck, Achensee, Krimmelské vodopády,

Krištáľový svet SWAROVSKI...

" Tirolská rozprávka "

Spolková krajina Tirolsko, krajina, ktorú turisti vyhľadávajú vďaka prekrásnym horským scenériám, krištáľovo čistým horským plesám, ale rovnako aj stredovekým zámkom, hradom a kostolom už po stáročia. Krajina, v ktorej okrem štítov valiacich sa na vás z každej strany budeme obdivovať aj najväčšie a najdôležitejšie mesto tirolských Álp – Innsbruck. Mesto doslova obklopené kulisou veľhôr je mestom kde si podáva ruku minulosť s budúcnosťou. Plavba výletnou loďou po najväčšom tirolskom jazere Achensee ležiacom v zajatí Álp patrí tiež k nezabudnuteľným zážitkom, no a Krimmelské vodopády, ktoré sú najvyššie v Európe si rozhodne nemôže nechať ujsť žiadny milovník alpskej prírody. Čerešničkou na torte bude určite vynovený Krištáľový svet SWAROVSKI - najnavštevovanejšie múzeum Tirolska, ktoré už viac ako 20 rokov láka svojich návštevníkov unikátnym svetom krištáľov, v ktorom dominuje najväčší brúsený krištáľ sveta, či 11 m vysoká krištáľová stena tvorená niekoľkými tonami polodrahokamov. Príďte a zastaňte v nemom úžase... Tohoročnou novinkou je karta Alpenbachtal, ktorú pri našich potulkách regiónom určite využijeme. Tirolsko vás rozhodne nesklame!

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Odchod z Bratislavy ráno, cesta s povinnými prestávkami do Rakúska. Prvou zastávkou bude mestečko Rattenberg. Jedná sa o mesto skla, alebo najmenšie a zároveň najstaršie mesto Tirolska. Po individuálnom voľne na obed prechádzka krásne zreštaurovaným stredovekým jadrom mesta s neprehliadnuteľnými menšími či väčšími manufaktúrami na výrobu skla nás zavedie do časov dávno minulých. V bývalom augustiánskom kláštore navštívime múzeum, ktoré ukazuje tirolské umelecké poklady z deviatich storočí. Zaujímavosťou kláštora je unikátna historická veža, ktorá je prístupná verejnosti a ponúka krásny výhľad do okolia. Na záver návšteva jednej z najstarších a najtradičnejších sklární z r. 1820 s prehliadkou výroby a predaja. Tirolský podnik, ktorého história sa píše už takmer štyri storočia, vyrába úžitkové sklo, ozdoby a šperky, ktoré exportuje do celého sveta. Každý tu vyrobený kúsok je originál. Posledná prechádzka úzkeymi uličkami stredovekého centra s rozmanitými obchodíkmi a odchod na ubytovanie do typického tirolského hotela. Ubytovanie, večera v hoteli.

2. deň

Po raňajkách bude prvá zastávka našej cesty pri najznámejších rakúskych vodopádoch, ktoré sú 5. najvyššie vo svete. Táto fascinujúca prírodná atrakcia láka denne stovky ľudí z celého sveta a vďaka výborne upravenej trase umožňuje turistom dostať sa do tesného kontaktu s valiacou sa vodou a pocítiť jej neuveriteľnú silu. Nakoľko spodný stupeň vodopádu je len pár minút od vstupnej brány, návšteva sa odporúča aj menej zdatným turistom. Po príjemnej prechádzke, nadýchaní sa atmosféry a krásnych fotozáberoch pokračujeme v ceste do Innsbrucku. Najprv nás čaká prechádzka mestom, na ktorej sa dozvieme prečo bol cisár Maximilián najznámejšou osobnosťou mesta, pofotíme sa pri známej zlatej streche, či pri kostole Hofkirche. Vedeli ste, že aj Innsbruck má svoj Hofburg? Farebné, veselé a hlavne pekne zrekonštruované centrum mesta s úzkymi uličkami a malebnými zákutiami priam pozýva na prechádzku. Poslednou zastávkou je mestečko Wattens. Toto nenápadné mestečko sa na celom svete preslávilo najnavštevovanejším rakúskym múzeom s názvom „Krištáľový svet“. Po nedávnej rekonštrukcii sa rozšírené a zväčšené múzeum pýši novými atrakciami. Nájdeme tu novú záhradu v okolí Obra, či krištáľový oblak nad vodnou hladinou, ale aj labyrint naplnený krištáľom, v ktorom nechýba najväčší brúsený krištáľ na svete s 300 tisíc karátmi, či 11 m vysoká krištáľová stena. Presvedčte sa o tom, že Swarovski povýšil bižutériu na šperk. Príchod do hotela pred večerou. 

3. deň

Po rańajkách si doprajeme nádherný výhľad na Kitzbühelské Alpy z výšky 1850m, kde sa dostaneme lanovkou. Krásne štíty hôr si môžeme užiť hoci aj sediac v hojdacej sieti. Na dlhšiu túru nám čas nevyjde, ale príjemnú prechádzku a pohár kávy, či piva si vychutnať stihnete určite. Záver našej tirolskej rozprávky už strávime na Achensee, na najväčšom a najkrajšom tirolskom jazere, ktorého krištáľovo čistá voda v náručí hôr očarila už v minulosti rakúskych vládcov Po príchode prechádzka centrom Pertisau pozdĺž jazera, individuálne voľno na vychutnanie si atmosféry. Majestátnosť 2000 m vysokých hôr sa dá pohodlne obdivovať aj z paluby lode počas vyše hodinovej plavby. Krásna bodka na záver výletu, vrelo odporúčame. Odchod do Bratislavy v skorých poobedňajších hodinách. Príchod vo večerných hodinách.

 

 

Rezervácia


 




 

 



Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    21.6. – 23.6. 2024

Cena

    355 €

Cena zahŕňa
 • - dopravu pohodlným klimatizovaným autobusom
  - 2 x ubytovanie v typickom 3* tirolskom hoteli s polpenziou
  - sprievodca zájazdu, poistenie proti insolventnosti
  - jazda lanovkou Wiedersbergerhornbahn do výšky 1850m tam aj späť
  - vstup do múzea v Augustiánskom kláštore
  - prehliadka sklárne v Rattenbergu

Cena nezahŕňa
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu 28,50 € na noc, teda 57€ na pobyt
  - turistická taxa – 3,50€/noc – 10,50€/pobyt
  - vstup na Krimmelské vodopády – dospelý a senior - 8€, dieťa 6-15r. - 4€
  - okružná plavba po Achensee skupinová cena – 26€
  - prehliadka zážitkového sveta SWAROVSKI skupinová cena – 21€, dieťa 6-17r. - 7€
  - komplexné cestovné poistenie UNION - 3 €/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia pred zájazdom a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK