Výstava Van Gogh - The Immersive Experience v Budapešti

„plavba na Margitin ostrov“

Na dnešný deň sme pre vás pripravili zaujímavý výlet za kultúrou, ktorý začneme originálnou výstavou v maďarskej metropole, individuálne obedňajšie voľno si užijeme v centre mesta a poobede si vychutnáme panorámu hlavného mesta Maďarska z vodnej hladiny. Tak poďme pekne po poriadku... Jeden z najpopulárnejších multimediálnych umeleckých zážitkov na svete, "Van Gogh – The Immersive Experience", dorazil do Maďarska. Umenie Vincenta van Gogha (1853-1890), najväčšej postavy postimpresionizmu, ožije prostredníctvom projekcií na ploche tisíc štvorcových metrov. Technicko-kultúrny zážitok 21. storočia, ktorý pôsobí na všetky zmysly, sa pokúsi ohúriť publikum vizuálnou prezentáciou najslávnejších a najpozoruhodnejších diel tohto maliara. Na výstave môžu návštevníci nielen spoznať diela v doposiaľ nevídanej podobe, ale nahliadnuť aj do umelcovho života. Van Gogh – The Immersive Experience nie je výstavou v tradičnom slova zmysle. Napriek tomu však výstava sľubuje nezabudnuteľný zážitok pre všetkých van Goghových fanúšikov, ožívajú tu maliarove slnečnicové polia, hviezdne nebo, dokonca sa návštevníkom otvoria aj dvere majstrovej spálne. Výstavu, ktorá počas svojej histórie prilákala viac ako 20 miliónov návštevníkov, videlo státisíce návštevníkov v New Yorku, Londýne, Berlíne, Soule či v ďalších metropolách. Organizátori sú si istí, že aj v Budapešti sa bude tešiť výstava veľkému záujmu obdivovateľov zo strednej Európy. Po výstave presun do centra na individuálny obed. V neskorších poobedňajších hodinách nás už čaká romantická plavba po Dunaji, kde vám pri poháriku dobrého vína, piva, či nealka bude znieť v slúchadlách okrem príjemnej hudby aj informácia o miestach, ktoré z lode vidíme v slovenčine. Romantiku prerušíme zastávkou na Margitinom ostrove, ktorý je vyhľadávaným rekreačným miestom a oddychovou zelenou oázou medzi 2 mostmi. Vznikol v 19. stor. umelým spojením 3 ostrovov a kedysi bol významným náboženským miestom. Málokto by pri jeho dnešnej podobe s množstvom krásnych parkov, japonskej záhrady, kaviarničiek povedal, že na ostrove sa nachádzajú aj ruiny kostolov a kláštorov z 13. storočia. 2 stavby – vodárenská veža a hudobná fontána zo zač. 20. stor. sú dokonca na zozname UNESCO. Spoločná prechádzka ostrovom, individuálne voľno, po ktorom pokračujeme v plavbe späť do centra Budapešti. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

 

Rezervácia

 
 

 Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    28.6. 2024 (piatok!)

Cena

    41 EUR

Cena zahŕňa
  • - autobusovú dopravu pohodlným klimatizovaným autobusu
    - sprievodcovské služby
    - poistenie proti insolventnosti
Príplatky/vstupy
  • - skupinový vstup na výstavu Van Gogh – The Immersive Experience v Budapešti - 13€ (individuálny vstup 16,50€)
    - komentovaná plavba po Dunaji s vínom, pivom, alebo nealko nápojom, s prestávkou na Margitinom ostrove – jednotná cena cca14€ (upresníme v pokynoch)
    - komplexné cestovné poistenie Union - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 30 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK