AMSTERDAM, HAARLEM A POBREŽIE SEVERNÉHO MORA

"Rijksmuseum, plavba po kanáloch v Haarleme..."

V rámci predĺženého víkendu v Holandsku, malebnej ale ľudnatej krajine, by sme vám radi ukázali hlavné a rušné mesto Amsterdam, pokojnejší Haarlem a príjemné pobrežie Severného mora okolo mesta Zandvoort. S lokálnou sprievodkyňou sa prejdeme po malebných uličkách historického centra Amsterdamu, ale aj v moderných častiach mesta a kanáloch, po ktorých sa budeme plaviť loďou. Vo voľnom čase bude príležitosť obdivovať maliarov ako napríklad Rembrandt, Vermeer a Steen v Rijks Museum a diela v múzeu Van Gogh. Navštíviť možno aj Dom Anny Frankovej. Počas dňa v Haarleme spomalíme. Užijeme si podstatne pokojnejšie ulice, historické námestie, s trhom Grote Markt, ktoré je často označované za najkrajšie v krajine. Tu bude príležitosť vybrať si suvenír v podobe tradičného holandského výrobku z dreva, tulipány, ktoré si môžete zasadiť doma, syry alebo moderné dizajnerské výrobky. V Haarleme navštívime aj tradičný holandský mlyn, kde nám vysvetlia, ako sa v minulosti využívala voda a zažijeme tu aj (v Holandsku povinnú) plavbu kanálmi. V Zandvoort sa prejdeme po pobreží, posedíme v kaviarni na pláži a užijeme si príjemný vzduch a veľmi pokojnú atmosféru pobrežia Severného mora. Samozrejme na našej trase ochutnáme aj holandské pivo a miestnu gastronómiu, ktorá je založená predovšetkým na syroch, mäse, daroch mora a sladkom pečive.

RÁMCOVÝ PROGRAM:

1. deň

Skorý ranný let z letiska Schwechat vo Viedni. Po prílete do Amsterdamu a odložení vecí v hoteli nás bude čakať lokálny sprievodca, s ktorým absolvujeme prehliadku mesta. Ten nás zoznámi so všetkými hlavnými dominantami. Nahliadneme do tajného kostola v malom kláštornom dvore Begijnhof, ukážeme si dom Anny Frankovej, či miesto, kde strávil posledné roky svojho života Ján Amos Komenský. Na slávnom plávajúcom kvetinovom trhu si kúpime suveníry a môžeme ochutnať výborné holandské syry. Prejdeme sa židovskou štvrťou a neminieme ani tradičný chrám v Chinatown (po covide možné navštíviť len z vonku). Pri prechádzke mestom nás zaujmú úzke uličky a množstvo vodných kanálov, na ktorých je mesto postavené. Neskôr sa ubytujeme a stretneme na večernú prechádzku po meste. Vychutnáme si jeho atmosféru potme, kedy časť mesta ožíva aj do farby červenej. Podľa záujmu si pôjdeme pozrieť známu štvrť Red Light district, ktorá je súčasťou Amsterdamu už stovky rokov. Povieme si niečo o jej minulosti, budúcnosti a pravidlách fungovania. Ubytovanie je zabezpečené v peknom 4* hoteli v Amsterdame.

2. deň

Po skorších raňajkách sa odvezieme mestskou dopravou k múzeu Rijksmuseum, ktoré vystavuje viac ako 8 tisíc diel holandských a európskych autorov a predmetov, ktoré súvisia s holandskou históriou. Vystavené sú tu aj diela najväčších holandských majstrov – Rembrandt, Vermeer a Van Gogh. Po návšteve múzea je pre všetkých pripravená ochutnávka syrov. Dozvieme sa niečo o produkcii, ktorá je jednou z najväčších na svete. Ročne vyprodukujú v Holandsku 650 miliónov kilogramov, nie len známej Goudy, Edamu, Leerdamer a Maasdamer, ale aj ďalších veľmi chutných syrov. My ochutnáme syr značky Old Amsterdam. V rámci hodinovej návštevy obchodu Old Amsterdam v centre mesta ochutnáme päť syrov, ku ktorým nám ponúknu tri druhy vhodného vína. Porozprávajú nám o produkcii a histórii danej značky syra, ale aj holandskej tradícii výroby syra všeobecne. Časť dnešného dňa budete môcť tiež využiť na nákup suvenírov, prechádzku po štvrtiach, ktoré sa vám páčili najviac počas prehliadky alebo na posedenie v množstve reštaurácií a kaviarní. Váš sprievodca vám rád poradí, ako a kde kúpiť najlepšie suveníry, ktorými sú určite výborné syry tradičné holandské výrobky a moderné dizajnérske produkty. Po vašej objednávke zájazdu sa tiež budeme informovať, či by ste mali záujem aj o návštevu ďalších múzeí. Vstupy kúpime vopred. V ponuke je napr. múzem Anny Frankovej (vhodná znalosť anglického jazyka, návšteva na cca 60 min, cena cca 17EUR), či múzeum Van Gogh (vstup cca 22 EUR, návšteva na cca 60 – 90 min).

3. deň

V ranných hodinách si spravíme výlet do okolia Amsterdamu, aby sme spoznali aj iné tváre Holandska, aby sme spoznali tichšie oblasti a neďaleké pobrežie. Navštívime Haarlem - pokojné a malebné mesto, ktoré tiež leží na množstve kanálov. Pri predstave na Holandsko si okrem iného asi každý predstaví mlyn. Tradičný holandský mlyn navštívime práve v Haarleme. V Haarleme sa tiež povozíme na loďke, ktorá premáva po množstve kanálov. V rámci individuálneho voľna sa prejdeme po meste a navštívime sobotný trh na námestí Grote Markt, ktoré je považované za najkrajšie v krajine. Z Haarlemu je to na skok na pobrežie. Široké a dlhé pobrežie s krásnym výhľadom vie počas jesenných dní prekvapiť úžasným kľudom a príjemnou oddychovou atmosférou, ktorú by ste na brehoch chladného mora pravdepodobne nečakali. Večerný odlet do Viedne a návrat na Slovensko.


 

Rezervácia

 
 

 Informácie o zájazde vo formáte MS Word (vhodné pre tlač) - kliknite tu

Najdôležitejšie informácie

Termín

    3.10. – 5.10. 2024

Cena

599 EUR cena zájazdu + 250 EUR letiskové poplatky= cena spolu 849 EUR

Zmena ceny v závislosti od zmeny letiskových poplatkov vyhradená (letiskové poplatky sa môžu v čase konania zájazdu líšiť od kalkulovaných v čase zverejnenia zájazdu).Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Cena zahŕňa
 • - dopravu pravidelnou leteckou linkou Viedeň - Amsterdam - Viedeň
  - skúsený sprievodca počas celej doby zájazdu, poistenie insolventnosti
  - dopravu z letiska a na letisko v Amsterdame a dopravu počas druhého dňa
  - ubytovanie v 4*hoteli v Amsterdame
  - skupina max 15 účastníkov!

Príplatky/vstupy
 • - príplatok za jednolôžkovú izbu
  - city tax (pobytová daň) – hradí klient v hoteli (povinné)
  - návšteva mlyna a plavba loďou po kanáloch v Haarleme - 29.50 eur
  - ochutnávka syrov - 21€
  - vstup do Rijksmuseum - 22€
  - komplexné cestovné poistenie Union - 3€/deň - odporúčame, nakoľko zahŕňa okrem iného aj poistenie storna zájazdu z dôvodu napr. náhleho onemocnenia a pod.

ZÁJAZD SA USKUTOČNÍ PRI MINIMÁLNOM POČTE 12 ÚČASTNÍKOV

CK JULIŠ TRAVEL VÁM ŽELÁ KRÁSNY ZÁŽITOK